Helen Douglas – Eden

Nevím co napsat, abych neurazila nakladatele. Takže doufám, že promine, když napíšu, že se mi to nelíbilo. Je to kniha z kategorie dívčí román. A doporučuji ji číst opravdu jen těm, kterým je určena. Myslím, že dívkám se bude líbit. Jelikož jsem o trochu starší (no tak jo, o malinkou trošinku asi dvaceti let), tak mě to skutečně nebavilo. Některé romány tohoto typu jsou pro mě skvělá oddechovka. Líbí se mi. Tento mě nezaujal.

eden
Dějově se to nepovedlo, konec byl úplně zahozený a rychle smontovaný vším, co autorce přišlo pod ruku. Přišlo mi to přehnané. Nebylo to promyšlené. Hlavní hrdinka byla sympatická jenom malinko. Nechápu, když se jí rodiče zabili při autonehodě, že sedne celá roztřepaná do auta a učí se řídit za provozu bez řidičáku. Já nevím, prostě pro mě ne.
Ale abych jen nekritizovala, musím pochválit ekologickou linku. Myšlenky věnované přírodě, jsou moc pěkné. Taktéž romantické chvíle jsou příjemně popsány. Není to nic přeslazeného. Samotná linie příběhu je dobrý nápad, jen se mi nelíbilo provedení.
Eden je šestnáctiletá dívka, kterou čekají závěrečné zkoušky. Žije se svou tetou a je vegetariánka. Je průměrná, v ničem nevyčnívá. Se svými kamarády Megan a Connorem tráví volný čas a učí se na testy. Zpestřením se pro ně stane nový spolužák Ryan. Je velmi hezký, sympatický, tajemný, má auto a skoro všechny holky po něm koukají. Eden se taky líbí a je ráda, když s ní začne kamarádit. Dobře si spolu rozumí. Eden některé věcí na Ryanovi nesedí, nezná základní jídlo, nezná hlavní dějiny. Do toho náhodou při návštěvě u něj přibere jeho knihu, která je napsána v budoucnosti za padesát let. Eden začne zjišťovat, kdo je Ryan doopravdy. Ryan má určité poslání a Eden mu s jeho důležitým úkolem pomůže. Samotné splnění není zas tak nebezpečné, ale může mít pro ni tragické následky. Ryan jako udatný rytíř se zjeví ve správnou chvíli na správném místě.
Kniha určitě neurazí. Čte se dobře a tak pokud vás zaujala, s klidem si ji přečtěte. Udělejte si názor sami. Na každé knize se najde něco hezkého. Zde mě zaujala myšlenka. Ne všechny objevy, které vypadají jako přínosné, se jimi po jisté době stanou.
Vydala Euromedia Group v edici Yoli.

Foto: Euromedia Group