Evie Dunmore – Rebelky z Oxfordu: Jak svrhnout vévodu

Ráda se vracím k zamilovaným románům. Prostřídávám žánry, ale vždy mě to táhne zpět k románům, u kterých si nejvíce odpočinu. Proto jsem s radostí sáhla po nabídce k recenzi a s chutí si tuto novinku přečetla.

Bavila mě. Má šmrnc. Hlavní hrdinka je trochu jiná, než si vyžaduje doba. Ale právě ta jinakost mění svět a snad k lepšímu. Hlavní postavou je Annabelle, která získala stipendium jako jedna z prvních dívčích studentek Oxfordské univerzity. Píše se rok 1879 a ženy by měly ve všem poslouchat muže a do ničeho se nemotat. Anabelle je svá, je chytrá, studovaná a chce změnit postavení žen ve společnosti. Stipendium dostala od dámského spolku a za něj se musí snažit veřejně prosadit zákon o majetku vdaných žen.

Její aktivity ji seznámí s vévodou z Montgomery. Jsou k sobě přitahováni, ale snaží se odolat. Přesto jejich náhodná setkání vedou k tomu, že ji vévoda často zachraňuje. Ať je to z vězení nebo pomáhá v nemoci. Každé setkání ji více dělá neodolatelnou. Prostě je tam láska. Ta dokáže překonat vše možné. I to, že Annabelle je neurozeného původu.

Příběh je čtivý, má sympatické hrdiny, vyšší poslání a hlavně fajn atmosféru.

Hezky je tam vylíčen vztah jejich kamarádek, které Annabelle poznává na škole. Takže mám tušení, že další díl bude o jedné z jejích přítelkyň. Těším se na další setkání s nimi.

 

Hodnocení: 90%

 

Více infa: https://www.grada.cz/rebelky-z-oxfordu-jak-svrhnout-vevodu-12666/

 

Foto: Nakladatelství COSMOPOLIS