Doreen Virtue, Radleigh Valentine – Andělské tarotové karty

Ani nevíte, jakou jsem měla radost, když jsem navázala spolupráci s nakladatelstvím Synergie. No prostě obrovskou.  To je jasné. Díky nemocem jsem se začala zajímat o duchovní knihy a Synergie má na tomto literárním poli nádhernou úrodu. Jednou za čas si mohu vybrat a sklidit nějakou tu dobrotu z jejich nabídky. Tentokráte mi udělali dvojnásobnou radost, kterou jsem ani nečekala.

andelske karty
Domluvila jsem si jako recenzní výtisk Andělské tarotové karty. Nejdříve mi přišla klasická kniha v pevné vazbě s podrobným výkladem karet. A za týden mi pošta dovezla zabalenou malou krabičku o velikosti 10x14cm, s nádhernými kartami a s útlou knížečkou, kde je ve zkratce řečeno to, co je ve velké knize. Jééé, já jsem byla spokojená. Přišly zrovna, když jsem ležela s angínou a už mi bylo trochu lépe. Takže jsem se v peřinách celé odpoledne kochala a probírala kartami. Vřele děkuji nakladatelství Synergie, že jdou příkladem a pozitivní energii šíří nejen prostřednictvím svých knih. O tom jsem se přesvědčila i v květnu na veletrhu knih, kdy jsem se zastavila u jejich stánku a probírala se knížkami. Bohužel tehdy jsme s dcerou Anetkou už svůj rozpočet utratili a mohli se jen dívat. Přesto jsme dostali od velice milé paní kalendář s anděly. Já jsem na anděly zatížena, takže dárek splnil svůj účel a potěšil.
Ale zpět ke knize a kartám. Nejvíce mě nadchly tím, že všechny karty jsou pozitivní. Opravdu. Nemám ráda vykládání z karet, protože pokud mi řekne někdo, že mě čeká něco špatného. Tak už na to myslím a mám pocit, že si to přivolám. Proto jsem si nikdy nedala vykládat z karet. Zde je to vyřešeno. Jsou pouze pozitivní a proto mě tak uchvátily.
O tarotu jsem nic nevěděla. Vše je pro mě nové. Stručně vás s ním seznámím. Tarot je od pradávna nástroj k věštění. Vede k vlídné a mírumilovné komunikaci s nebesy. Tak je zde psáno. Já k tomu přidám svou myšlenku, že mě karty opravdu uklidnily a naladily na pohodu. Něco na tom určitě je. Já tomu věřím.
Krabička obsahuje 78 karet se zlatou ořízkou. Jsou větší velikosti, tak aby se vešly do krabičky. Karty se dělí na Velkou Arkánu, která se skládá z 22 karet, jež popisují hlavní události a mezníky v našich životech. A na Malou Arkánu, kde jsou karty bez čísla. Ta se skládá ze čtyř barev a elementů – oheň, voda, země a vzduch. V každé sadě je 14 karet. Malá Arkána odráží každodenní aspekty našeho života.
Pro zajímavost jsem si vybrala namátkově jednu kartu. Je to Devítka Ohně a praví: „Nevzdávejte se. Chraňte to, co jste vytvořili. Mějte odvahu a věřte si.“ V příručce je více rozvedeno, co to znamená. „Vlastníte moudrost a vytrvalost na to, abyste přivedli tuto situaci ke zdárnému konci atd.“ Ve velké knize jsou čtyři velké odstavce, jež obsahují popis, symboliku, andělské číslo a astrologický výklad dané karty.
Pokud vás to zaujalo jako mě. Určitě si je pořiďte. Pro začátek bych vám radila koupit krabičku s kartami a s jednoduchou příručkou. Stačí to k tomu, abyjste pochopili smysl karet a jak se má vykládat tarot. To je zde jasně a jednoduše popsáno. Pokud vás to chytne, tak si určitě dokupte podrobnou knihu. Dozvíte se o moc více detailů, co která karta znamená. Pro srovnání. Ve velké knize jsou jedné kartě věnovány tři stránky. V malé příručce jedna pidi strana. Pro radost a osvojení základů to jistě stačí. Ale pokud chcete více, musíte sáhnout po větší knize.

Foto: Nakladatelství Synergie

FB_post_Mysmas