Dan Kieran – Líný cestovatel

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Dan Kieran – Líný cestovatel. Oslava líného cestování je skvělým podnětem k zamyšlení, proč a jak cestujeme.


Nutí nás přehodnotit zažité vnímání světa i našeho vlastního domova. Nabízí návod, jak si cestování lépe a hodnotněji užít ‒ jak z něj mít co největší prospěch. Líný cestovatel je kniha, díky níž vaše cestování získá nový rozměr.
S předmluvou »líného rodiče« Toma Hodgkinsona.

„Dobrý cestovatel předem nic neplánuje. A nespěchá do cíle.“
Lao-c´, Kniha o cestě a ctnosti

Líný cestovatel
pevná vazba bez přebalu, 320 stran,
běžná cena: 298,- Kč
Originální název: The Idle Traveller
Přeložil: Jan Sládek

O autorovi:
Dan Kieran se narodil v roce 1975 a v letech 2000–2010 působil jako zástupce šéfredaktora časopisu Idler (Lenoch), ale následně se zaměřil především na psaní článků o pomalém cestování, které vycházely zejména v The Times, Guardian a Observer. Záhy si získal pověst jediného píšícího cestovatele, jenž nikam nespěchá. Je autorem a spoluautorem deseti knih, mimo jiné úspěšných příruček Mizerná města (Crap Towns), Mizerná místa k dovolené (Crap Holidays) a Jak jsem bojoval se zákonem (I Fought the Law). V roce 2008 se podílel na programu pro stanici BBC Radio 4 s názvem Tři muži v mlékárenské dodávce (Three Men In A Float). Čeští čtenáři jej znají jako spoluautora Knihy líných radostí (s Tomem Hodgkinsonem), která loni vyšla v nakladatelství Jota.

„Lepší knihu o cestování jsem nečetl. Ať se vydáte kamkoli, vždy vám bude skvělým rádcem a průvodcem.“
Telegraph

„Dan Kieran trefil hřebík na hlavičku… dokonale načasovaná, moudrá, velmi užitečná kniha.“
Daily Mail

Foto: Nakladatelství Jota