Cynthia Handová – Zasvěcená

Druhý díl z trilogie o andělích je víc akční, míň romantický, ale stejně dobře čtivý jako ten první. Clara se snaží psychicky vypořádat s tím, že nesplnila přesně své poslání dle její vize. Chce jít dál a přesvědčuje sama sebe, že to tak má být. Chodí do školy, randí s Tuckerem a přesto cítí to zvláštní pouto, které jí táhne ke Christianovi. Mluví spolu beze slov, vycítí své nálady. Clare se začne zjevovat další vize, tentokrát ve spaní, je na pohřbu a jediný kdo tam chybí je Tucker. Clara se bojí, že je to jeho pohřeb a chce ho zachránit.


Její maminka ji s bratrem Jeffreym a s Angelou vezme v zimě na kempování a až na místě zjistí, že je to tajná schůze všech andělů z okolí. Dozví se o sobě spousty nových informací, dle kterých Angela objeví, že napůl andělé se dožívají 120 let. A Clara s hrůzou zjistí, že ve vizi vidí pohřeb své mámy. Prožívá těžké chvíle, ví, že mámu nejde zachránit. Ta ji utěšuje a radí, ať se soustředí na školu. Je maturitní ples, při cestě domů se na cestě Claře zjeví Černokřídlý anděl Samjeeza. Chce ať Clara zavolá mámu, ale ta nemá dost sil a tajně pošle svého kamárada pana profesora, který ví, jak bojovat se zlem. Clara čeká na pomoc, ale Samjeeza chce zabít Tuckera, to ji přiměje konat a vyvolá svatozář, která je na chvílí ochrání. Profesor přemůže Samjeezu šípem ze svatozáře. Clara ví, že se jí chce pomstít. Naštěstí nemůže na posvěcenou půdu a tak ve škole a doma jsou v bezpečí – to máma zařídila.
Nečekaně příjde domů Clary táta, vychází na povrch další tajemství, táta je čistokrevný anděl. Clara s Jeffreym jsou jen ze čtvrtiny lidé, jsou moc vzácní a proto jsou častým cílem Černokřídlých. Táta ji pomůže zahnat Samjeezu. Clary máma umře. Později se rozejde s Tuckerem, cítí že ho miluje, ale ví že s Christianem jsou si určeni. Chce splnit vizi, na pohřeb pak opravdu Tucker nejde a podporu ji dělá Christian. Po pohřu příjde k ní domů policie a chtějí mluvit s Jeffreym, mají podezření, že založil požar v lese. Claře se pak Jeffrey přizná, že to byl on, ale bylo to jeho poslání a tím, že ona pozměnila svoje a zachránila Tuckera, tak jemu se také vše změnilo. Obviní ji, že za vše špatné může ona. V noci zmizí a nechá po sobě vzkaz, ať ho nikdo nehledá.
Odhalení, kdo je Clara ve skutečnosti, jaké poslání měl Jeffrey a jak do toho všeho zapadá Samjeeza bylo napínavé a nečekané. Na závěr celé série se vážně těším a DOUFÁM, že se Clara vzpamatuje a dá se dohromady s Tuckerem…

Cynthia Handová – Zasvěcená
Vydal: Albatros Media – CooBoo
Překlad: Ivana Svobodová
Originální název: Hallowed
Obálka: Howard Huang
Grafická úprava: Linda Marečková
Počet stran: 312
Cena: 349,- Kč

Foto: Albatros Media – CooBoo