Cynthia Handová – Nadpozemská

Líbila se vám Twighlight sága? A chcete vyměnit upíry za anděly? Tak tohle je přímo kniha pro vás. Ale ať vás nepletu, není to kopie, je to úplně jiná kniha, ale ta atmosféra a ten pocit při čtení, kdy děj hltáte jedních dechcem, je prostě velmi podobná.


Je to první díl z trilogie. Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Clara, která je z jedné čtvrtiny andělské stvoření. To, kým je, se dozvěděla před dvěma lety, kdy se u ní začly projevovat zvláštní schopnosti. Každý anděl má své poslání a dostává je ve vizích při bdělém stavu. A to se začalo dít Claře. Ve svých vizích vidí požár v lese a kluka otočeného zády k ní. Vize vidí každý den třeba deset vteřin a matka – která je napůl anděl – ji v tom poslání radí a podporuje. Když se jí po nějaké době ve vizi objeví kromě požáru i auto, rozhodnou se dle poznávací značky do toho místa přestěhovat. Tam poznává nové přátelé a taky toho zahádného chlapce Christiana.
Snaží se s ním sblížit, ale on nejeví zájem. Mezitím Clara trénuje lítání, protože si myslí, že jejím úkolem je Christiana z požáru zachránit. Ve škole se skamarádí s obyč holkou Wendy a Angelou, která je taky napůl anděl. Před prázdninama se konečně začne více sbližovat s Christianem, ale on i její dvě kamarádky odjíždějí na prázdniny pryč a ona zůstavá sama. V den jejích narozenin za ní příjde od Wendy bratr Tucker a předá ji její dárek a to, že její brácha ji ukáže přírodu kolem. Clara je ráda, že nemusí být sama a tráví s Tuckerem hodně času. Začne to mezi nima jiskřit a samo, že se nakonec do sebe zamilují. A přesto, že se před ním prozradí svatozáří, že není obyčejná holka, tak začnou spolu chodit. Na konci prázdnin se o její lásce dozví matka, která jí Tuckera zakáže, má se soustředit na své poslání – na Christiana. Při ranním lítání jí přepadne padlý anděl s černými křídly. Chce jí ublížit, zachráni ji matka a Černokřídlý založí ten požár, který vidí ve svých vizích. Matka ji pošle na určené místo, ale Clara se dozví, že uprostřed požáru uvízl i Tucker a letí ho zachránit. Což se jí podaří, ale za Christianem doletí pozdě a ten tam už není. Začne ho hledat a nakonec se potkají a co se nestane. Christian je taky anděl a měl tu samou vizi co ona….
A jak to vše skončí? Tak to si musíme přečíst druhý díl, na který se moc těším.

Foto: Albatros Media