Christina Lauren – Vášnivý svůdník

Včera jsem pořád přemýšlela co číst. Měla jsem chuť na něco oddychového a zamilovaného. Rozhodl to za mě pošťák, který mi po obědě donesl tuto knihu. Hned jsem věděla, že je to to pravé, na co mám náladu. Krásně jsem se do ní zakousla a celou ji zhltla, než jsem šla spát. Jídlo to bylo chutné, ale ne moc výživné. Mám ráda romány s dějem a tady bych řekla, že více jak polovina knihy byla o sexu. Já vím, je to erotický román, k tomu čtivý. Ale mě tam chyběla nějaká akce. Něco, co by tento román pro mě vyzvedlo do nálady vznášejících se bytostí. Takže zůstala jsem na zemi, přesto musím uznat, že mi kniha zpříjemnila den a o to šlo.


Mia dokončila vysokoškolské studium. Za odměnu jede s nejlepšími kamarádkami Lolou a Harlow na víkend do Las Vegas. Chtějí to pořádně oslavit a užít si volno, než se začnou starat co dál. Mia mluví velmi málo, má vadu řeči a tak se před cizími lidmi stydí. Proto nejen ji překvapí, když potká ve Vegas nádherného muže Ansela a mluví s ním, aniž by se zakoktala. Prožijí spolu úžasnou noc. Ansel ji nabídne, ať s ním odjede do Paříže. Může si odpočinout a rozhodnout se, zda-li opravdu chce dělat školu, kterou ji doporučil otec. Otec by rád Mie nalinkoval život, často ji slovně sráží, že je k ničemu. Mia ho nemá ráda.
Mia podlehne náhlému popudu a do Paříže jede. Překvapí všechny okolo, včetně Ansela. Sledujeme jejich sbližování v reálném prostředí, kdy Ansel tráví hodně času v práci. Dojde i k nedorozumění a vše spěje k tomu, aby se Mia rozhodla co opravdu chce ve svém životě dělat. Prostředí Paříže znásobuje romantiku příběhu. Také to, že Ansel je začínající právník, který se musí snažit a k Mie je velmi milý. To mu přidává na sympatičnosti.
Další titul z této série se připravuje. Bude o Harlow a již seznámení s ní v tomto díle, dává tušit, že se nudit nebudeme. Těším se na něj. Autorkám nelze upřít čtivý styl. Kniha je nabitá vášní, sexem a romancí a určitě patří k těm lepším z tohoto žánru.

Foto: Nakladatelství Jota