Caroline Wallaceová – Nalezení ztracené Marty

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Caroline Wallaceová – Nalezení ztracené Marty. Chceme-li, aby náš život měl šťastný konec, musíme najít jeho začátek.

image003
Marta je ztracená. Je ztracená od chvíle, kdy ji jako miminko našli v kufru ve vlaku. Od té doby čeká v kanceláři ztrát a nálezů na liverpoolském nádraží. Je to už šestnáct let a Marta, které dali jméno Ztracená, stále doufá, že se o ni někdo přihlásí. Celou dobu Martu vychovává Matka, bigotní manipulativní tyranka, pro niž jsou všechny příjemné stránky života dílem Satana. Navzdory tomu si Marta zachová ničím nezkalenou víru v dobro.
Na první pohled fantaskní příběh, odehrávající se na liverpoolském nádraží sedmdesátých let, se mohl docela dobře stát. Autorka stránky své knihy zaplňuje svéráznými hrdiny a napínavými dějovými linkami, ať už je to vzrušující nález kufříku obsahující předměty skupiny Beatles, či objevování tajuplných chodeb pod městem, a jak sama přiznává, její kniha je »milostným dopisem městu Liverpool«. A především je to příběh hledání vlastní identity. Příběh ztrát a nálezů. Příběh podobající se pohádce, viděný čistýma očima dívky, která si dokázala vytvořit svůj vlastní magický svět mezi zdmi rušného nádraží.

Nalezení ztracené Marty
pevná vazba s přebalem, 328 stran
cena: 328,- Kč
Originální název: The Finding of Martha Lost
Přeložila: Jaroslava Novotná
Vychází také jako e-kniha

O autorce:
Caroline Wallaceová je britská spisovatelka. Původně pracovala jako učitelka a v poslední době se věnuje literární činnosti. Napsala několik knih pod pseudonymem Caroline Smailes, například bestseller Like Bees to Honey a The Drowning of Arthur Braxton. V současné době žije s manželem a třemi dětmi v Liverpoolu.

„Ta kouzelná kniha mi učarovala od prvních řádků. Marta je neodolatelná postava, vnáší světlo a smích do života každého člověka, kterého potká – i do vašeho!“
Essentials Magazine

Foto: Nakladatelství Jota