C. D. Payne – Nestydaté plavky

V Nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: C. D. Payne – Nestydaté plavky. Další nálož nekorektního humoru od autora Mládí v hajzlu!

image001
Colm Moran má všechno, co by si jen mohl přát: je mladý, pohledný a pochází z bohaté rodiny. Právě ukončil studium na Yale a chystá se rozjet závratnou kariéru hollywoodského producenta nezávislých filmů, ve kterých by zářila jeho krásná přítelkyně, nadějná adeptka herecké profese. Schází jen maličkost – přesvědčit otce, aby mu poskytl počáteční investici. Bohužel pan Moran starší má na věc jiný názor. Chce, aby se Colm přesunul kamsi na západní pobřeží, kde má po zesnulém strýčkovi převzít nepříliš prosperující firmu na výrobu plavek pro prostorově výraznější ženy. Pokud prokáže, že má opravdu podnikatelské buňky, je otec ochoten investici do filmařské budoucnosti svého syna ještě zvážit. A tak se Colm ocitne v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc, s týdenním platem, který by mu dřív nestačil ani na večeři. Ještě že tu aspoň není nouze o pohledné dívky. Nebo že by jich bylo až trochu moc?
Vraťte se spolu s ním do roku 1957, kdy hezká děvčata ještě věřila na počestnost a prťavé bikiny dokázaly vyvolat na pláži pozdvižení!

brožovaná vazba, 312 stran, cena: 298,- Kč
Originální název: Cheeky Swimsuits of 1957
Přeložila: Naďa Funioková
Vychází také jako e-kniha

O autorovi:
C. D. Payne se narodil v roce 1949 v Ohiu a je americký volnomyšlenkář a spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu. Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska. V Nakladatelství Jota dále vyšly knihy: Holubí mambo (1999), Americké krásky (2006), Neviditelný (2012), Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla (2013) a Brenda Veliká (2013).

C. D. Payne v češtině:
MLÁDÍ V HAJZLU 1 – 7
Série, kterou se nebojíme označit jako kultovní!
Ďábelsky inteligentního puberťáka Nicka Twispa a jeho dlouho smolnou, nicméně finálně triumfálně úspěšnou cestu za ztrátou panictví a nabytím dospělosti, netřeba představovat. Rozvětvené rodiny Twispů i Saundersů se objeví znovu na scéně, když jim přibude konkurence v podobě nezvedených potomků, pro něž je vzpoura proti rodičům a ztráta panictví tím nejzásadnějším životním úkolem.

exkluziv8_2015

NEVIDITELNÝ
Sedmatřicetiletý Axel Weston, nezaměstnaný novinář v Los Angeles, v rozvodovém řízení a finančně na dně, jednoho dne čirou náhodou objeví způsob, jak se stát neviditelným. Této překvapivé schopnosti začne záhy využívat ve vlastní prospěch; nejdříve krádežemi v obchodech, neplacením v restauracích či špehováním druhých lidí (včetně své odloučené manželky), poté snahou vybudovat si kariéru špičkového paparazziho.

AMERICKÉ KRÁSKY
Patnáctileté sestry Toni a Cara jsou identická dvojčata, což samo o sobě nabízí v momentě, kdy začínají navazovat první milostné vztahy a pokoušejí se najít vlastní identitu, nepřeberné množství komických situací. Oběma sestrám ale život nekomplikuje jen dospívání a rozdílné povahy, ale i fakt, že jejich otec – pokrytecký pastor baptistické církve – se rozhodne kandidovat na viceprezidenta USA za Republikánskou stranu.

DĚDICTVÍ ANEB JAK HELENA KE ŠTĚSTÍ PŘIŠLA
Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané.

BRENDA VELIKÁ
Brendě je šestnáct, je tlustá, ve škole je outsider a o kvalitách jejího společenského života svědčí fakt, že má na Facebooku čtyři přátele – autistického bratrance a tři amatérské korejské stepaře, které zná jen díky Youtube. Když už rodiče přestane bavit povětšinou marné pátrání po zbytcích v lednici, rozhodnou se ji poslat na soukromou internátní školu ve Stocktonu, která se vyznačuje hubenými porcemi, striktními pravidly a zkostnatělým přístupem k jakémukoli náznaku svobodného uvažování.

Foto: Nakladatelství Jota