Bridget Jonesová je zpět a ve formě

Nakladatelství XYZ právě vydalo čtvrtou knihu o svérázné smolařce Bridget Jonesové. Nová kniha Helen Fieldingové vychází měsíc a půl po svém vydání ve Velké Británii a dva měsíce po uvedení stejnojmenného filmu v kinech. Kniha se ale od filmu liší a čtenáři se tak mohou těšit na trochu jiný příběh. Román Dítě Bridget Jonesové vznikl na základě pravidelných sloupků v deníku The Independent, v nichž autorka líčila poněkud hrbolatou cestu své hlavní hrdinky k mateřství.

dite-bridget-jones
S románem Dítě Bridget Jonesové na scénu opět vstupuje neřízená střela Bridget s novou dávkou trapasů a pohrom, které ji – jako obvykle – budou doprovázet snad na každém jejím kroku. Kniha navazuje na předešlé úspěšné tituly Helen Fieldingové. Deník Bridget Jonesové se stal nejen mezinárodním bestsellerem, ale také skutečným fenoménem. Deník The Guardian ho zařadil na seznam deseti románů, které nejlépe definují 20. století. V České republice jeho prodeje přesáhly hranici 100.000 prodaných výtisků.
Helen Fieldingová na Deník Bridget Jonesové později navázala neméně úspěšnými tituly Bridget Jonesová: S rozumem v koncích a Bridget Jonesová: Láskou šílená. Všechny tři knihy byly vydány ve více než 40 zemích světa. Do češtiny je – stejně jako aktuální novinku – výtečně přeložila Barbora Punge Puchalská. Helen Fieldingová navíc v roce 2014 své české fanoušky přijela navštívit osobně.

image001
Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala… Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a »zasloužilých« matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemné trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“
„O čem Bridget Jonesová doopravdy je? O rozdílu mezi tím, jací očekáváme, že bychom měli být, o tom, jací bychom měli být podle našeho okolí, a o tom, jací doopravdy jsme. A o rozdílu mezi tím, jak si myslíme, že náš život poběží a jak ve skutečnosti vše vyvine. Své o tom během svého poněkud nestandardního těhotenství Bridget rozhodně zjistí,“ říká o své nové knize Helen Fieldingová, které svou novou knihou úspěšně bourá dosavadní stereotypy ženské literatury i zažitý pohled společnosti na mateřství.

Foto: Nakladatelství XYZ