Ana Galanová, Pablo Pino – Dračí srdce – Úkol pro Mondraga

To jsem si oddychla. Sedmý, závěrečný díl dětské série Dračí srdce je na světě. V dnešní době člověk nikdy neví. Narážím na to, že se často série nevytisknou celé. Mám radost, protože tato si to zasloužila. Je skvělá. Konečně je všech sedm dílů v českém vydání pospolu. Kniha je určena pro děti od šesti let. Pokud hledáte nějaký dárek, tak tento je skvělý. Doporučuji.

ukol-pro-m
Napsala jsem recenze na všechny díly. Takže kdo je někdy četl, ví, že se mi tato série moc líbí, i když jsem starší čtenář. Ale zároveň jsem matka tří dětí, a tak vidím, co děti baví. Tato série ano. Hlavně toho pětiletého. Miluje draky a zde jsou ti hodní, kteří se kamarádí s dětmi. Nechybí dobrodružství a tajemství. Už se těším, až si je začne za rok číst sám. Budeme mít prvňáčka.
Jako v každém díle, tak i v tomto je na začátku shrnut obsah těch předešlých. Čtyři děti, nejlepší kamarádi, Kal, Maja, Kasi a Ark bydlí v zemi Samarado, kde každý vlastní svého draka. Jednou zjistí, že někdo kácí stromy v jejich Mlžném lese. Děti se rozhodnou zjistit kdo to je. Naleznou mluvící knihu Rídel, která jim na jejich dobrodružství radí. V Mlžném lese strom Dubiňák jim poradí, jak mohou zachránit les. Musí nasbírat šest semínek do úplňku a zasadit je. Semínka jsou ukrytá na těžkých místech a Rídel jim pomáhá, jak na ně. Vše jim stěžuje zlý starosta a jeho syn.
V tomto díle jim chybí poslední semínko. To bude úkol pro Kalova draka Mondraga. Kal se musí zatím postarat o léčitele Kuriela, kterého všichni obyvatelé hledají. Starosta ho obvinil, že on kácí les. Ale děti ví, že to není pravda. Podaří se jim dokázat, že je Kuriel nevinný? A víte, jak končí všechny pohádky?
Nezbývá mi nic jiného říct, než že je to skvělá série pro malé děti. Pokud je chcete přitáhnout ke čtení, tak myslím, že s tímto výběrem nešlápnete vedle. Dobrý příběh, velké písmena, hezké ilustrace, jednoduché věty a srozumitelný text. Až na trochu nezvyklé jména nemám knize co vytknout. Perfektní.

Foto: Nakladatelství CPRESS