Allison Pearsonová – Myslím, že tě miluju

Vtipný, skvěle napsaný a velmi dojemný příběh dívky, které se splní sen z mládí – stane tváří v tvář své lásce. Jen o dvě dekády později, než původně zamýšlela… Vstupujeme do světa dvou nerozlučných kamarádek: Petry a Sharon, které žijí v jižním Walesu v sedmdesátých letech minulého století, a bezmezně obdivují americký popový idol Davida Cassidyho.


Časopis pro jeho fanynky se stane dívčí biblí, všechny učí se zpaměti slova jeho písní i dopisů v naději, že se jednoho dne stanou paní Cassidyovou. Žádná z nich netuší, že Davidovy dopisy nejsou tak úplně od něj. Píše je Bill Finn, vysokoškolský absolvent v oboru anglické literatury…
O dvě dekády později, naplněná zármutkem z rozchodu s manželem a ze smrti rodičů, žije Petra se svou třináctiletou dcerou. Čirou náhodou zjistí, že problémy, které ji trápily kdysi v roce 1974, jsou zpět a velmi aktuální. A Bill – úspěšný ve své práci, ale nikdy v lásce – má rovněž na srdci jisté doznání… Myslím, že tě miluju je příběh o přátelství, které přetrvalo roky. Romantická komedie o zlomených srdcích, to je Allison Pearson ve své dojímavé lidskosti.

Myslím, že tě miluju
Napsala: Allison Pearsonová
Rozsah: 424 stran
Cena: 254,- Kč

Foto: Nakladatelství XYZ