Aleš Cibulka & Yvona Žertová – Cibulka na Toboganu

Tobogan přichází za posluchači týden co týden už dvacet let. S Alešem Cibulkou se v něm jeho milovníci setkávají od roku 2004. Stal se velmi zdatným následovníkem zakladatele pořadu, Tomáše Slámy. Od té doby sobotu co sobotu přináší se svými hosty – ať už z přímého přenosu z Divadla U Hasičů nebo z natáčení Toboganu v pyžamu – hodinku dobré nálady a veselé pohody.


Chcete-li si připomenout to nejlepší z »Cibulkových« Toboganů, máte jedinečnou příležitost. Vedle přepisu těch nejzdařilejších setkání zajímavých hostů v divadle, která pro vás vybrala a sepsala režisérka pořadu Yvona Žertová a víc jak sedmdesáti fotografií hostů jednotlivých pořadů, na vás čekají také Alešovy fejetonky, jež prozrazují mnohé ze zákulisí natáčení. A aby toho nebylo dost, bonusem knížky je unikátní CD s nahrávkami z Toboganů.

Ukázka z knihy
O tom, jak jsem viděl Evu Pilarovou v negližé
O tom, že je Eva Pilarová geniální zpěvačka, už byly popsány stohy papíru. Tleskal jí i Louis Armstrong, ódu na ni napsal Josef Škvorecký. Eva je idolem mnoha generací mužů, vzorem pro několik generací žen. Nedávno sice oslavila kulaté narozeniny (neboj, Evičko, neprozradím, že už ti bylo sedmdesát!), ale její energie a síla je neuvěřitelná. Tleskají jí nejen její vrstevníci, ale i mladá generace na letních festivalech.
Pánové, přiznejte se! Že jste si alespoň jednou v životě řekli, že byste chtěli mít doma, třeba jen na chvíli, pravou »Pilarku«?
Musím se vám pochlubit, že mně se to podařilo. A pozor, dokonce byla jen ve slušivé noční košilce. Jak k tomu došlo?
Jak už jsem napsal, hosty jednoho z Toboganů v pyžamu byli Eva Pilarová a její muž Jan Kolomazník.
Mimochodem, právě Honzy jsem se během natáčení ptal, jaké to je, mít doma Evu Pilarovou. A dodal jsem, že spousta mužů by za jeden víkend po jejím boku platila zlatem. Honza dodal s humorem sobě vlastním: „Na víkend? Pokud byste si ji půjčili v pátek večer, tak byste ji už v sobotu ráno přišli vrátit!“
Je pravda, že s Evou a Honzou se hodně nasmějete. Právě společný humor jim v životě pomohl přežít i zkoušky nejtěžší.
Natočili jsme hodinové povídání, dobře pojedli (cibulačku i cibulový koláč už umíte), ale čekalo nás ještě jedno velké překvapení.
Eva se zničehonic zeptala, jestli by si mohla ještě rychle odskočit. Popsal jsem jí cestu a překvapilo mě, že s velkou igelitkou s ní na toaletu odchází i její muž. No, proč ne?
Co následovalo, bych si netroufal předpovídat ani v nejromantičtějším snu. Po několika minutách se na schodech našeho bytu objevila Eva s Honzou, ale pozor, pouze v lehkých nočních košilkách! Eva v růžové, Honza v oranžové – obě byly samozřejmě vyzdobené kočkami, jak jinak.
A že prý když je to Tobogan v pyžamu, tak nechtěli zůstat pozadu. Je pravda, že to byli jediní hosté, kteří se takhle odhalili.
Takže pánové, můžu se pochlubit tím, že jsem měl doma (alespoň na chvíli) polonahou Evu Pilarovou.
A ještě něco. Ale to jen tak mezi námi. Její nohy díky kterým ji prý před lety Suchý se Šlitrem přijali do Semaforu vypadají pořád skvěle…

Foto: Nakladatelství XYZ