Abbi Glinesová – Hranice nevinnosti

Pane jó!!! To byl tak úžasný, nádherný, dojemný, zamilovaný, lehce erotický románek. Mně se tak líbil, tak dobře se četl, že jsem to dala za jeden večer…No dobře, tak skoro….Začala jsem číst v 10 hodin večer a pár stránek mi zbylo. Musela jsem jít spát, abych nedřímala na druhý den v práci. Prostě tááááková nádhera to byla. Opravdu vřele doporučuji. Je to skvělá oddychovka, která ve mně vyvolala horu pocitů, kde nejvíc převládalo dojetí. Velmi mi sedla hlavní hrdinka. Na první stránku jsem si ji zamilovala.

hranice nevinnosti
Devatenáctiletá Blaire přišla o všechno. Její matka umřela a Blaire musela zaplatit za léčbu domem. Zůstalo jí jen auto a jeden kufr. Má otce, který s nimi posledních pět let nežil. Požádá ho o pomoc a vydá se za ním. Na uvedené adrese, kterou jí otec dal, nalezne bohaté sídlo, kde je pouze její nevlastní bratr Rush. Zrovna pořádá večírek a Blaire vidí, že není vítaná. Je bez peněz, ale rozhodne se to nějak zvládnout. Rush ji nakonec povolí zůstat. Blaire si hledá práci a snaží se nepřekážet. Je upřímná, nezkažená, poctivá, milá a co na srdci – to na jazyku. Tím vším si získává okolí – jen Rush je nepřístupný. Všichni okolo naznačují nějaké tajemství, ale nikdo ho Blaire nechce prozradit. Jak to vše skončí, je zajímavé. Hodně jsem přemýšlela nad tajemstvím, ale tohle mě nenapadlo. Tak nějak mi přišel Rush v tomhle trochu nevinně. Ale chápu jednání Blaire. Myslím, že se rozhodla správně. Chce to čas, smířit se se vším. Velmi, velmi moc se těším na další díl.
To je jedna z mála knih, kde mi byla hlavní dvojce sympatická po všech stránkách. Jasně, je to pohádka, ale moc povedená a hezká. Kdo prahne po chvíli odpočinku a má rád styl Popelky – to jen vzdálené přirovnání, ale nějak mi přišla na mysl. Něco tu společného je. A co? To si zjistěte sami. Šup, šup, šup pro knížku. Uvidíte, že se vám bude líbit.

Foto: Nakladatelství YOLI