Nadupaný film podle herní legendy

Na velká plátna se smykem řítí filmová adaptace ultimátní herní legendy Need For Speed. Přináší vysoko-oktanový adrenalin, jízdu bez limitů a především opojný pocit volnosti z rychlých aut, která se řítí otevřenou krajinou. Ve světě nezákonných silničních závodů se odvíjí osobní příběh pomsty, závod s protivníky a k tomu i téměř nemožný závod s časem napříč kontinentem. Film zařadí na osmý rychlostní stupeň a nohu z plynu už nepustí. Need For Speed je návratem k poctivé podívané s minimem triků. Jejím základem před kamerou jsou skutečná auta, skutečné srážky, kaskadéři a opravdová nefalšovaná rychlost. „Chtěli jsme udělat syrový, drsný film v klasickém stylu bez zbytečného uhlazování,“ říká režisér Scott Waugh.


V hlavní roli jezdí Aaron Paul známý z cenami ověnčeného seriálu Perníkový táta ( Breaking Bad ), Dominic Cooper ( Mamma Mia!, Capitan America: První Avenger ), a káry, nad nimiž se prostě tají dech.
Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal »jeho kamarád« společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle.
Speciálně pro film bylo upraveno celkem 15 nabušených vozidel, z nichž každé stálo 2-3 miliony dolarů. Nemluvě o jejich replikách, které byly zlikvidovány při natáčení scén děsivých bouraček. K »hvězdám« Need For Speed patří například španělské GTA Spano s výkonem 900 koňských sil, Lamborghini Sesto Elemento, tak trochu připomínající Batmobil z filmu Temný rytíř. Hlavní představitel Aaron Paul ve většině scén řídí Ford Mustang Shelby GT500. Dále hrají Bugatti Veyron  s neuvěřitelnou maximální rychlostí 429 km/h, švédský Koenigsegg Agera R, McLaren P1, Saleen S7 nebo klasický Gran Torino.

Need For Speed
USA – 2013
Délka 130 min.
premiéra: 13. března 2014
Režie: Scott Waugh
Scénář: George Gatins
Kamera: Shane Hurlbut
Hrají: Aaron Paul, Dominic Cooper, Michael Keaton, Imogen Poots, Dakota Johnson

Foto: www.bontonfilm.cz