Nadějné vyhlídky míří do našich kin

Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter a Jeremy Irvine ve filmové adaptaci slavného románu Charlese Dickense. Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry.


Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamová. Je to excentrická a podi-vínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo. Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá.


O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiníci a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží…


Zfilmování stejnojmenného Dickensova románu bylo svěřeno režiséru Miku Newellovi, který si získal oblibu u diváků např. filmy Čtyři svatby a jeden pohřeb či Harry Potter a ohnivý pohár. Do hlavních rolí byli obsazeni Jeremy Irvine (Válečný kůň), Holliday Grainger (Anna Karenina, Miláček), Ralph Fiennes (nominace na Oscara za filmy Schindlerův seznam, Anglický pacient) a Helena Bonham Carter (nomi-nace na Oscara ve filmech Králova řeč, Křídla vášně).

Nadějné vyhlídky
Premiéra: 24.1.2013
Originální název: Great Expectations
Produkce: USA / Velká Británie
Formát: 2D digital, 2.35, 35mm kopie, Dolby Digital
Žánr: drama
Stopáž: 128 minut
Přístupnost: nevhodný do 12 let
Režie: Mike Newell
Scénář: David Nicholls
Kamera: John Mathieson
Hudba: Richard Hartley
Střih: Tariq Anwar
Hrají: Jeremy Irvine, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Holliday Grainger a další …

Foto: www.bioscop.cz