Dcera Milana Lasici a Magdy Vášáryové: Jsem šetrná a hypochondr!

Jan Kraus představil ve své televizní show slovenskou spisovatelku Hanu Lasicovou, které nyní vychází nová kniha a jež je dcerou Milana Lasici a Magdy Vášáryové. Hana mu sdělila, že má pro něj vzkaz ze Slovenska: „Mám se vás zeptat, jestli víte, že máte sexy úsměv,“ položila otázku Hana. „Zdravím všechny slovenské ženy,“ vzkázal zpět na Slovensko pan Kraus.


„Jak to vlastně u vás v rodině chodilo?“ zajímal se moderátor. „U nás to bylo tak, že máma chodila do práce, starala se o auto, pekla, vařila, uklízela a táta spal. Když jsme byly děti, tak jsme často slýchaly větu, že máme být ticho, že tatuško spí,“ pobavila Hana diváky. Prozradila, že na svého otce, Milana Lasicu, je žárlivá. „To je takový ten vztah dcery a otce. Aby nedával pozornost jiným ženám,“ vysvětlila.
„Prý jste po tatínkovi spořivá,“ nadhodil moderátor. „Já jsem šetrná. My jsme s tatínkem protestanti. Máme požitek z odpírání. Máma se sestrou jsou katolického vyznání. Když si třeba v restauraci sestra s mámou daly krevety, my jsme si dali s otcem výhonky, protože to bylo nejlevnější,“ rozesmála Hana diváky. „Co si tak nejdražšího koupíte? Třeba housku? Co třeba auto?“ vyptával se moderátor. „Auto jsem dostala,“ odpověděla Hana. „Aha, když vám dá někdo auto, tak to jste chvíli katolická,“ rýpnul si se smíchem moderátor a chtěl vědět, zda Hanin partner má pro její šetrnost pochopení.


„Ano, on je z vesnice. Tak má pro to pochopení. Byl tak vychovaný. Takže my třeba doma střádáme skořápky od vajec a vozíme je k partnerovým příbuzným na vesnici, abychom je nevyhazovali.“ Dodala, že partner jí založil spořicí účet, kam jí posílá peníze. „Ale já k tomu nemám přístup,“ přiznala k pobavení diváků. „Vy nežijete třeba tím, že byste si chtěli něco koupit?“ vyptával se s údivem moderátor. „Koupit?“ podivila se Hana. „Já vím, že to je skoro sprosté slovo. Ale napadlo mě, jestli je něco, za co byste chtěli utratit peníze. Třeba že byste si koupili gumový člun,“ navrhoval moderátor. „Nevím, kde bychom se na něm vozili,“ oponovala mu Hana. „Třeba v pokoji, pak byste ho s mírnou ztrátou prodali,“ dodával moderátor. „Já takový hedonismus necítím. Já se třeba těším na to, že bude půst,“ rozesmála Hana diváky.


A nakonec prozradila, že je hypochondr a že si třeba nedávno diagnostikovala zánět mozkových blan. „Jak jste to poznala?“ vyptával se moderátor. „Přišlo mi, že špatně slyším a špatně vidím, tak jsem si změřila teplotu, měla jsem 37,2, tak jsem si řekla, že to už začíná. Ve dvě ráno jsem volala mámě, že umírám, a máma mi řekla, že mám jít radši spát,“ vyprávěla Hana historky o své hypochondrii.
Nakonec moderátor Jan Kraus přivítal Jiřího Hrotka a supa Pačese. „Proč se jmenuje Pačes?“ vyptával se moderátor. „Kvůli té čupřině na hlavě,“ vysvětlil pan Hrotek. Jan Kraus se vyptával, jestli může dát Pačesovi krmení. „Já bych mu to moc neukazoval, nebo ho tam u sebe hned máte,“ varoval moderátora pan Hrotek. Když se Pačes začal plašit a mávat křídly, upozornil Jiří Hrotek pana Krause, ať si dá pozor, že Pačesovi asi trochu připomíná samičku a že kdyby tady proběhlo páření, že by se mu to asi moc nelíbilo. „Jak vás to napadlo, že připomínám samičku?“ vyptával se zvědavě moderátor. „Protože se na vás pořád zamilovaně dívá,“ vysvětlil Jiří Hrotek.


Popsal, že se chovu dravců věnuje odmalička. Chovatel dravců potom upozornil moderátora, že sup se právě začíná při pohledu na něj červenat. „To je po Ivance další tvor, kterému se líbím,“ komentoval to moderátor. Jiří Hrotek popsal, že má ve své stanici kolem stovky dravců a že je denně nechávají prolétávat. „Většinou se vrátí, naháníme je autem podle GPS, kterou na sobě mají, ale někdy se zalétnou taky pěkně daleko, do Itálie, do Rakouska… Naposledy jsme jeli pro jednoho ptáka až do Maďarska. Maďaři nám vůbec nerozuměli, co chceme, nechápali, proč lezeme na skládku, kde ten sup byl. Ale někdy si to sup namíří domů, do Afriky a to už se nevrátí,“ vyprávěl pan Hrotek.
A prozradil, že jedním z nejzajímavějších ptáků, které má ve své stanici, je karančo. „To je ohromně chytrý pták. S tím hrajeme skořápky. Ukryjeme pod jednu ořechovou skořápku maso a karančo pozná, kde je,“ vyprávěl zkušený chovatel dravců. „Toho sem musíme taky někdy vzít. I když je mi blbý to říkat takhle nahlas před Pačesem,“ komentoval to se smíchem moderátor.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání lékař Roman Šmucler, spisovatelka Hana Lasicová a chovatel dravých ptáků Jiří Hrotek se svým supem Pačesem. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 11. ledna večer na Prima family.

Foto: TV Prima