V Národním divadle moravskoslezském vzniká Divadelní ateliér

V Národním divadle moravskoslezském (NDM) vrcholí přípravy nového projektu pro studenty. Pod záštitou Ateliéru pro děti a mládež při NDM vzniká Divadelní ateliér, který se tak připojí, vedle již tradičního Baletního studia a dvacetiletého Operního studia, k dalším vzdělávacím aktivitám divadla.

IMG_8198
Divadelní ateliér je letošní novinkou Ateliéru pro děti a mládež při NDM, který si klade za cíl edukaci dramatickým uměním. S mladými lidmi spolupracuje Ateliér pro děti a mládež již pět let, v průběhu kterých zorganizoval již nespočet workshopů k inscenacím, besed s umělci, letních divadelních škol a dalších projektů.

IMG_8188
„K nápadu na vznik Divadelního ateliéru nás přivedl ohlas účastníků oblíbených letních hereckých škol. Zjistili jsme totiž, že se kolem našeho divadla vytvořilo společenství mladých lidí, se kterými je radost tvořit a být – a že bychom rádi jejich zájem o divadlo ještě více upevnili a prohloubili,“ uvádí divadelní lektorka Jana Cindlerová.
Společná setkání divadelních lektorů a umělců NDM se členy Divadelního ateliéru budou probíhat jednou za týden a jejich náplň bude velmi pestrá. Členové ateliéru se mohou těšit například na zkoušky profesionálních inscenací, stejně jako na zkoušky vlastní, na specializované workshopy s umělci NDM, společné návštěvy divadelních představení a následné odborné diskuse, na veřejné prezentace vlastní autorské divadelní činnosti ve zkušebně Divadla Antonína Dvořáka, která slouží jako divadelní prostor i pro některé profesionální inscenace NDM.

P1040984
Zájemci ve věku 12–16 let se mohou přihlásit na e-mailové adrese: atelier@ndm.cz, kde poskytnou divadelní lektorky také více informací. První setkání je naplánováno na 6. října 2015 ve zkušebně Divadla Antonína Dvořáka.

IMG_8153
Divadelní ateliér vzniká díky podpoře statutárního města Ostrava a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Foto: Národní divadlo moravskoslezské

16