První noc v divadle

Co se děje v divadle v noci a jaké se tam zdají sny? Odpověď na tyto otázky budou už brzy znát děti, které v rámci Ostravské muzejní noci přespí v nejkrásnějším ostravském divadle – Divadle Antonína Dvořáka.


Národní divadlo moravskoslezské (NDM) se i tentokrát už tradičně připojí k více než třiceti kulturním organizacím a institucím v rámci Ostravské muzejní noci, která letos proběhne v sobotu 25. května. Letošní zážitkový program v NDM začne ve 20 hodin, bude zaměřen na děti a uzavře ho historicky první přenocování dětských návštěvníků v Divadle Antonína Dvořáka. Podrobnosti uvádí koordinátorka speciálních projektů Dita Eibenová: „Program je připraven v různých částech divadla – od zkušeben, přes baletní sál až po velké jeviště. Děti si zkusí, jaké to je být režisérem či baletním sólistou, jaké to je stát na baletních špičkách, oblékat se do kostýmů nebo si vyzkouší boxerský ring z naší inscenace Slož mě něžně. Aby se dětem dobře spalo a snilo – na karimatkách ve spacácích ve foyer 1. patra hned u divadelního sálu – nebude chybět čtení na dobrou noc. Moc se na akci těšíme, protože i pro naše divadlo je toto přenocování premiérou!“


Kapacita akce je omezena na 30 dětí ve věku 7–9 let. Přihlášku s instrukcemi si zájemci mohou stáhnout z webu www.ndm.cz a vyplněnou ji pak vhodit do speciální truhličky, která bude až do naplnění kapacity umístěna v předprodeji NDM (vedle Divadla Jiřího Myrona). Bez předchozí registrace a potvrzení ze strany divadla nebude možné se programu účastnit z kapacitních a provozních důvodů.


Ostravská muzejní noc 2013 v Divadle Antonína Dvořáka začne pro registrované děti 25. května ve 20.00 hodin.
Národní divadlo moravskoslezské se Ostravské muzejní noci účastní pravidelně, vždy za velkého zájmu veřejnosti. Například loni se setkal s velkým ohlasem speciální tunel, ve kterém byli návštěvníci za železnými vraty provozního zázemí Divadla Antonína Dvořáka svědky minipříběhů z aktuálních divadelních inscenací či ze zákulisí.

Foto: Národní divadlo moravskoslezské / Alžběta Lovečková, Národní divadlo moravskoslezské / Vojtěch Bartek