Poslední dny roku 2014 ve znamení operních hitů!

Opera Národního divadla moravskoslezského zakončí rok 2014 třemi představeními atraktivních operních titulů – Verdiho La traviatou, Smetanovou Prodanou nevěstou a Verdiho Nabuccem.


Při představení La traviaty stane za dirigentským pultem žena – jediná česká profesionální dirigentka Miriam Němcová! První vyprodané představení pod taktovkou Miriam Němcové se uskutečnilo již 23. října 2014. Další repríza potěší diváky během vánočních svátků v pátek

26. prosince 2014 od 16 hodin v divadle Antonína Dvořáka. Následující uvedení se bude konat na jaře, 13. března 2015, přičemž vstupenky na toto představení je možné zakoupit již nyní. Miriam Němcová o svých prvních setkáních s touto operou říká: „La traviatu jsem milovala od dětství, kdy ji v kladenském divadle zpívala moje maminka Dagmar Rosíková. Ale nikdy jsem ji neslyšela do konce. Vždycky, když měla umírat, utíkala jsem do šatny, jak mi jí bylo líto. Nechtěla a nemohla jsem tak maminku vidět.“ V hlavních rolích se představí Elona Korzhevych (Violetta Valéry), Philippe Do (Alfredo Germont) a Jakub Kettner (Giorgio Germont).

V představení Prodané nevěsty v sobotu 27. prosince od 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka vytvoří roli líbezné Mařenky sólistka opery NDM a dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Ke své roli v jedné z nejoblíbenějších českých oper říká: „Mařenka byla vždycky mým snem. Mým velkým nedostižným vzorem při interpretaci této role je moje paní profesorka, legendární česká sopranistka Libuše Domanínská.Při každém představení na ni myslím a snažím se jejímu umění přiblížit.“ Pod taktovkou Jana Šrubaře se v dalších rolích představí Aleš Briscein (Jenik), Josef Moravec (Vašek) a Jan Šťáva (Kecal).

Posledním představením souboru opery NDM v roce 2014 bude v úterý 30. prosince v 18.30 hodin nejznámější opera Giuseppe Verdiho Nabucco. Pod taktovkou Jakuba Žídka se představí skvělí sólisté: Martin Bárta (Nabucco), Iordanka Derilova (Abigaille), Peter Mikuláš (Zachariáš) a Luciano Mastro (Ismael).

Foto: Národní divadlo moravskoslezské / Daniel_Jäger