Noc divadel – noční pouť Od divadla k divadlu již podruhé!

Víte, kde dříve byly scény vašich oblíbených ostravských divadel? Kde hráli Bezruči? Odkud přišla Komorní scéna Aréna do nových prostor? Nechodili jste jako malí do Divadla loutek někam jinam než dnes? A existovalo vůbec Národní divadlo moravskoslezské? Na všechny otázky odpovíme při noční divadelní pouti s historikem Martinem Strakošem!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
V sobotu 21. listopadu čeká návštěvníky českých divadel třetí ročník mezinárodního projektu Noc divadel (European Theatre Night). „Noc divadel se za nedlouhou dobu své existence v ČR stala největší akcí tohoto druhu v Evropě. Loni se do akce zapojilo 120 divadel, 29 českých, moravských a slezských měst a na 50 000 návštěvníků, letos mohou návštěvníci Noci divadel zavítat dokonce do 130 divadel z 36 měst,“ uvedla Adéla Vondráková z Divadelního institutu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
V Ostravě se do Noci divadel 2015 opět zapojila všechna profesionální divadla – Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava. Divadla pro diváky opět vytvořila společný program – noční pouť podzimní Ostravou, která se tentokrát bude konat s historikem Martinem Strakošem. „Martin Strakoš nás provede po místech, ve kterých dříve působila naše ostravská divadla. U jednotlivých zastavení se dovíme něco o historii dané budovy,“ říká autorka mimořádných projektů NDM Martina Klézlová. V upomínku na dřívější divadelní minulost místa se vytváří ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu pamětní cedule, které budou v průběhu divadelní sezóny umístěny na všechna zapomenutá divadla. „A co víc, třeba se nám vzpomínkou podaří vyvolat ducha dávnějších dob a objeví se mezi námi herci jednotlivých scén,“ dodává Klézlová.
Kapacita míst je z důvodu velkého zájmu již obsazena, diváci však mohou navštívit i další doprovodné programy – svá divadla pro tentokrát otevírají Divadlo Petra Bezruče a Stará aréna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Noc divadel se koná v sobotu 21. listopadu. Vstup volný.

Více infa: http://www.ndm.cz/cz/stranka/436-noc-divadel-2015.html

Foto: www.ndm.cz / Jiří Zinecker