Herecké kurzy pro klienty výchovných ústavů a Letní divadelní školy pro pedagogy!

Ateliér pro děti a mládež při Národním divadle moravskoslezském (NDM) připravuje herecké kurzy pro klienty výchovných ústavů a již šestý ročník Letní divadelní školy pro pedagogy. Horkou novinkou letošního ročníku je spojující linka – jednotné téma: V hlavní roli: hudba!

5
Prázdninový projekt STAŇ SE HERCEM!, který v prvních srpnových dnech bude probíhat v prostorách divadla již čtvrtým rokem, letos zorganizoval Ateliér pro děti a mládež při NDM pro skupinu klientů výchovných a diagnostických ústavů. Herci činohry a osvědčení lektoři Lucie Končoková a Ivan Dejmal pod vedením divadelní lektorky Radany Otipkové připravili třídenní intenzivní program, ve kterém budou mít účastníci možnost vyzkoušet si, co všechno herecká profese obnáší. Herci předají své praktické zkušenosti v propojení s metodami a technikami divadla utlačovaných brazilského divadelního režiséra, vizionáře a pedagoga Augusta Boala.

4
Letos už pošesté nabídne LETNÍ DIVADELNÍ ŠKOLA (LDŠ) příležitost k setkání a společné tvůrčí práci pedagogů s divadelními režiséry, dramaturgy, tanečníky, lektory a dalšími umělci. I v tomto roce je LDŠ otevřena pro čtyřicet pedagogů a studentů pedagogických oborů nejen z Moravskoslezského kraje.

4
Díky stálému a mimořádnému zájmu bude LDŠ opět dvoudenní a opět nabídne tradiční nocování ve foyeru divadla: „Na programu jsou připraveny bloky pro jednotlivé soubory NDM, otevřené zkoušky, interpretační semináře, praktické workshopy, setkání s umělci i moderované diskuse,“ uvádí divadelní lektorka NDM Tereza Strmisková.
Novinkou letošního ročníku je také jednotné téma celého programu: „V hlavní roli: hudba!“

2
„Hudba jako východisko scénického tance, Shakespeare a hudební divadlo, hudební vystoupení Lady Bělaškové a Marka Holého spojené s besedou v Divadelním klubu DJM – to je jen malá ochutnávka toho, co na pedagogy v letošním roce čeká,“ dodává divadelní lektorka Radana Otipková.

1
Dvoudenní seminář proběhne v Divadle Jiřího Myrona i v Divadle Antonína Dvořáka ve dnech 25. a 26. srpna 2016.
Kapacita Letní divadelní školy je omezena 40 účastníky, s vyplněním přihlášky proto neváhejte a zasílejte do 31. 7. 2016 na kontaktní e-mail: katerina.voznakova@ndm.cz.
Více informací: www.ndm.cz v sekci Ateliér.
LDŠ připravuje NDM s agenturou Educa24 agency.
LDŠ je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Foto: www.ndm.cz / Bobková Michaela