Divadelní spolek Kašpar zamíří již popatnácté na Kašperk

V létě tak bude rušno nejen v Divadle v Celetné, ale tradičně také na hradě Kašperk. Nepřehlédnutelnou dominantou, tyčící se uprostřed lesů na kopci Ždánov, je strážní hrad Kašperk – s 886 metry nadmořské výšky nejvýše položený královský hrad v Čechách. Roku 1356 jej nechal vystavět Karel IV., aby ochránil naleziště zlata, Zlatou stezku, vedoucí z Pasova do Kašperských Hor, a hranici se sousedním Bavorskem. Později především vinou nedostatku financí hrad rychle chátral a upadal, přesto jeho současná podoba s charakteristickou siluetou se dvěma mohutnými věžemi stále vzbuzuje obdiv a respekt.

SONY DSC
Na tento hrad v srpnu již popatnácté vyrazí divadelní spolek Kašpar, aby nabídl divákům nevšední zážitek – legendární příběhy Othello a Romeo a Julie ve skvělém nastudování v jedinečném prostranství hradního paláce. Přirozenou scénou obou divadelních představení se stanou autentické prostory bývalého paláce a hradní věže, nejstarší části hradu ze 14. století, které nebyly nikdy přestavovány. Historické kamenné zdi místy se zbytky omítky, otvory s kamenným ostěním, skvělá akustika, blízký kontakt s divákem, to vše vytváří jedinečnou atmosféru, propojení a porozumění mezi autory, herci a diváky.

Termíny představení:
2. – 5. srpna – Othello
6. – 9. srpna – Romeo a Julie

Přes den mají návštěvníci na výběr z několika mimořádně poutavě a zábavně koncipovaných prohlídkových okruhů, včetně interaktivní prohlídky pro děti, které na chvíli mohou zakusit strasti a radosti života hradní paní, purkrabího nebo stavitele hradu. Večer pak na hradním nádvoří vyroste jeviště, ale hraje se i s prostory samotného hradu. Můžete se tedy těšit na Romea a Julii i Othella v autentickém prostředí hradu.

Více informací na: http://www.kasperk.cz/akce-na-hrade/

Foto: www.kasperk.cz

FB_post_chalupari