Vše o příspěvku na dovolenou v českých lázních na jednom místě

Vláda schválila program Covid – Lázně na podporu turismu v českých lázních po uvolnění po koronavirové pandemii. Až čtyři tisíce korun za jednu dospělou osobu mohou Češi ušetřit při rezervaci pobytu v některých z našich největších lázních. Spolehlivé a kompletní informace o programu přináší portál StatniPoukaz.cz.

Přestože se hranice pomalu otevírají a je možné do vybraných zahraničních destinací odcestovat, velká část Čechů letošní léto stráví přece jen v Česku. Krizí zmítanému tuzemskému cestovnímu ruchu přichází na pomoc Vláda ČR prostřednictvím první etapy státních rekreačních poukazů, které mají motivovat české občany prožít dovolenou v českých lázních, jež v oblasti služeb patří mezi nejohroženější sektory. Dopřejte si relaxaci a odpočinek po hektickém shonu posledních měsíců a vložte se do rukou odborníků.

Státní rekreační poukaz ve výši až čtyři tisíce korun pro jednu dospělou osobu platí pro pobyty v oficiálním lázeňském zařízení dle lázeňského zákona o délce alespoň šest nocí a s absolvováním pěti procedur, a to v termínu od 1. července do 31. prosince 2020. Žadatel musí být starší osmnácti let a pojištěný v ČR. „Kapacit je pro dovolenou v českých lázních dostatek a možná je to jedinečná možnost, jak si letos užít krásy lázeňského trojúhelníku a dalších lázní bez davů turistů,“ říká Pavel Kotas, zakladatel českého hotelového systému Previo.cz. Richard Sipoš ze Spa.cz rovněž láká na rozmanité množství služeb, které nabízejí oblíbené české lázně, které většinou bývají obsazeny zahraničními hosty: „Ať už jste mladý pár, nebo senioři, budete mít opravdu z čeho vybírat.“ Většina lázní navíc pro tuzemské hosty připravila zajímavý kulturní program.“

Veškeré podrobné informace na jednom místě poskytuje portál StatniPoukaz.cz. Poradí vám, jak získat státní poukaz na rekreaci dle vašich představ, kde si jednoduše rezervovat pobyt a usnadní vám zorientovat se ve všech platných nařízeních či doporučeních, která se týkají cestování a pohybu na veřejných místech.

Foto: www.nedori.cz