Soukromé ateliéry budou otevřeny veřejnosti

První ročník zájmově turistické akce Den otevřených ateliérů proběhne v sobotu 30. července 2011. Akci pořádá občanské sdružení INEX – SDA Kostelecké Horky ve spolupráci s obcí Bošín, Městem Vysoké Mýto a Unií výtvarných umělců Hradec Králové.


Po celý den budou široké veřejnosti zpřístupněny jindy uzavřené prostory ateliérů a dílen zúčastněných výtvarníků, architektů a uměleckých řemeslníků v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Návštěvníci mohou zavítat do přírodní galerie Krkonoš, navštívit malíře v Českém Ráji, řezbáře v Náchodě, prohlédnout si skleněné plastiky a projekty interiérů ve Vrchlabí, keramický ateliér v Hořicích, výstavu fotografií, maleb na hedvábí, keramiky a obrazů v Hradci Králové, historické divadelní kulisy na staré faře na Sudslavi, podívat se do staré kovárny v Lupenici či navštívit galerii a keramickou dílnu v Litomyšli.


Ve středisku environmentální výchovy Modrý dům v Kosteleckých Horkách proběhne výstava obrazů a přednáška o land-artu a umění v krajině, spojená s venkovními aktivitami pro dospělé i pro děti. Cyklisté se mohou vydat na malý okruh Plchůvky-Kostelecké Horky-Bošín-Skořenice-Choceň, kde na ně rovněž budou čekat malíři, loutkáři a sochaři. Celý výlet lze zakončit večerním happeningem na Sklenářce u Kostelce nad Orlicí, prohlédnout si výstavu fotografií v pavím království uprostřed lesů a ochutnat vzácná vína.
Další informace a doprovodné letáky k akci s rozpisem ateliérů a otevíracích hodin najdete v infocentrech a na www.inexsda.kosteleckehorky.cz a www.kultura-chocen.cz.

Foto: www.inexsda.kosteleckehorky.cz