Na Jizerskou 50 vyrazí Lucie Váchová i Horkýže Slíže!

Začátek roku 2015 přivítaly Jizerské hory pod sněhovou peřinou. A tak nic nebrání tomu, aby se již tento víkend uskutečnil 48. ročník největšího běžkařského svátku v České republice. I když je závod určený především pro amatérské běžkaře, na jeho start se postaví sportovní esa jako Lukáš Bauer či Stanislav Řezáč. Krásu Bedřichova okoření sportovně založené modelky Lucie Váchová a Veronika Procházková, které si zde odbydou svoji premiéru při štafetě.


Menu Jizerské 50 zůstává pro rok 2015 tradiční: program otevře páteční (9. ledna) Volkswagen Bedřichovská 30 volným stylem, v sobotu 10. ledna se pojede Intersport Jizerská 25 a víkend vyvrcholí v neděli 11. ledna 2015 hlavním závodem na 50 kilometrů klasicky před kamerami České televize. Součástí programu je i závod štafetových týmů, závody pro děti a také slavnostní zahájení s kláním historických lyžníků. „Máme radost, že se příroda umoudřila a že přišla zima. Celá trať Jizerské 50 je nyní pod sněhem a přípravy na závod běží naplno. Na potenciálních kritických místech – bedřichovském stadionu a úvodních kilometrech trasy – máme nyní okolo 30 centimetrů technického a přírodního sněhu,“ říká Martin Koucký z organizačního výboru Jizerské 50.

Proto neváhejte a buďte u tradiční sportovní události, která se Vám navždy zaryje do paměti! Pro milovníky slovenské hudební scény si organizátoři připravili třešničku na dortu v podobě ČEZ Energy Festu, na kterém vystoupí comedy rocková kapela Horkýže Slíže!

Více informací o 48. Jizerské 50 na: www.jiz50.cz

Foto: www.jiz50.cz