Mini Jizerská startuje již tento pátek

Víkend plný zábavy a sportu pro malé i velké, pro profesionály i amatéry – takový bude 48. ročník legendárního běžkařského závodu Jizerská 50, který se uskuteční již o tomto víkendu! Okouzlující příroda Jizerských hor, speciální medaile, sportovní vysvědčení, zážitek ze setkání s postavičkami ze Čtyřlístku a aktivně strávené chvíle s celou rodinou, takový bude víkend zasvěcený Jizerské 50!


Mini Jizerská se bude konat o druhém lednovém pátku v Bedřichově, stejně jako celá série s téměř padesátiletou tradicí. Start dětských závodů je plánován na 13:30 dle jednotlivých kategorií, které děti rozdělí na 5 různých tratí. V okolí bedřichovského stadionu budou tak připraveny trasy na 300 a 500 m a 1,2 či 3 km. Pro prvních 250 přehlášených malých běžců budou připraveny originální čepice od společnosti Kama a také zajímavé tričko s tematikou Česko sportuje od Českého olympijského výboru.


V rámci kampaně Českého olympijského výboru na podporu zdravého životního stylu si děti budou po všechny tři dny moct vyzkoušet zábavné disciplíny Sazka Olympijského víceboje. Za dohledu postaviček ze Čtyřlístku si prostřednictvím jednoduchých sportovních aktivit otestují výbušnost, sílu a rovnováhu. Díky analýze SportAnalytik a porovnání s vrstevníky si odnesou zjednodušené sportovní vysvědčení, jehož plnou verzi mohou získat v rámci Sazka Olympijského víceboje ve škole.


Závodů Mini Jizerské se navíc zúčastní děti, které podporuje Česká olympijská nadace. Ta pomáhá sportovat dětem, které by si to jinak z finančních důvodů nemohly dovolit. Příspěvek na vybavení, soustředění nebo například na zaplacení kroužku mohou získat sportovci ve věku 6 až 18 let. Za dva roky své existence podpořila nadace 505 dětí, mezi něž rozdělila téměř tři miliony korun. Zároveň plní přání – děti se mohou setkat se svými vzory. Pokud víte o malých sportovcích, jimž by nadace mohla pomoct.
Přijeďte si v pátek 9. ledna 2015 s celou rodinou vychutnat odpolední zimní radovánky! Ti nejlepší závodníci se mohou těšit na hodnotné ceny a také na zajímavé osobnosti na startu jednotlivých etap. Největší událost v běhu na lyžích v Česku se již kvapem blíží!

Více informací naleznete na: www.jiz50.cz

Foto: www.presscode.cz