Místa v Česku, kde vás budou hýčkat

Po týdnech strávených v domácím vězení a vlastním vaření se těšíme, až se na chvíli nebudeme muset starat a vypneme. Nestlat si, neuklízet, nevařit, užívat si, zakousnout se do něčeho od profesionálů, rozmazlit se v sauně, vířivce nebo v blankytném bazénu – chceme zažít drobné marnivosti, abychom načerpali dobrou náladu a vnitřní rovnováhu, které nám pomohou vzdorovat nejen výzvám všedních dní, ale nově taky domácímu vyučování, online konferencím a pracovním nejistotám.

Česko je nádherná země s neskutečně pestrou krajinou. Vyhřáté skály, oblé kopce, tiché stráně, zurčící toky, hravé stezky, šumící louky, divoké ovoce jsou jen letmou vzpomínkou na naše dětské prázdniny, do nichž se teď můžeme vrátit a znovu si je užít.

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, které jsme vzhledem k možnostem poznávat svět považovali za samozřejmé, a trochu na něj zapomněli. Skvělé je, že i do té nejvzdálenější destinace, která vás napadne, to není dál než pět hodin autem, což je čas běžně promrhaný čekáním na letištích. Všude vám rozumějí, takže tak nějak přirozeně cítí, co máte rádi a co vám udělá radost. Do lázeňských a wellness hotelů v Česku se za posledních dvacet let naučili jezdit hosté z celého světa nejen kvůli krásným místům, ale také špičkovému servisu, který rozkvetl na úroveň, jakou jsme kdysi tiše obdivovali v zahraničí.

Už to není jen bazén a sauna, ale bezpočet příjemných procedur, hebké ručníky, tiché místnosti, sálavé kameny, šetrní maséři, útulné vířivky, příjemné materiály, voňavá zákoutí a další střípky, z nichž se složí dokonalý zážitek. Můžeme odpočívat, zdolávat hřebeny, sjíždět pěšiny, uchodit se do úplného vypnutí a na čerstvém vzduchu dostat naléhavou chuť pořádně se najíst a pak se uvelebit v horké vodě nebo se natáhnout na dýchající dřevo na terase. Vypnout, vzdálit se od každodenního komíhání, zklidnit se a najít pevnou zem pod nohama, to je přesně to, co si přejeme letos v létě zažít.

Při výběru jsme vycházeli z hodnocení na českém rezervačním online systému Spa.cz, který v současnosti nabízí 2 896 balíčků v lázeňských destinacích a wellness hotelech. Vedle tradičních míst, jako jsou Karlovy Vary, Mariánské Lázně či Františkovy Lázně, Lázně Luhačovice, Poděbrady, Teplice nad Bečvou, Třeboň, nebo Lázně Libverda jsou ve výběru stovky atraktivních míst, kde poskytují služby na špičkové úrovni a které si říkají o vyzkoušení. Výhodou je, že na Spa.cz najdete osobní hodnocení českých uživatelů a hostů, jejichž zkušenosti vám snadno pomohou s rozhodováním o vlastní dovolené. Přijměte naše tipy jako dobré přátelské rady, jak si ji vychutnat jako nikdy dřív.

Za oázou klidu na Vysočinu

Kam: Počátky mezi Pelhřimovem a Telčí

Tip na ubytování: Resort Svatá Kateřina, hodnocení spa.cz: 90 procent

Jestli hledáte místo, kde budete moci všechno hodit za hlavu a skute

ně si odpočinout, vyražte do  Svaté Kateřiny na Vysočině. Rezort leží uprostřed lesa, kam hluk běžného života nemá šanci proniknout. V duchu ájurvédy svému tělu dopřejte odpočinek, naberte ztracenou energii a věnujte se jen sami sobě, aniž by vás cokoliv rušilo. Místní lesy jsou skutečným balzámem na nervy a wellness areál nabídne skutečný relax.

Za vodou z mrtvého moře

Kam: Karlovy Vary

Tip na ubytování: Luxury Spa & Wellness Hotel Prezident, hodnocení spa.cz: 94 procent

Na dovolenou u moře to sice letos nevypadá, to ale neznamená, že se ho musíte vzdát. V designovém boutique Luxury Spa & Wellness Hotelu Prezident, který se nachází jen 100 metrů od vřídla karlovarských léčebných pramenů, si ten pocit koupání ve slané vodě můžete pohodlně dopřát. Hotel zaměřený na balneologii nabízí unikátní floatingovou vanu se salinitou Mrtvého moře, v níž se budete doslova vznášet. Nechte na sebe působit vodu zvnějšku i zevnitř.

 

Za klidem od dětí

Kam: Bílá, Mezivodí na Frýdecko-Místecku

Tip na ubytování: Wellness hotel Ondrášův Dvůr, hodnocení spa.cz: 92 procent

Svérázní Valaši mají jasno, co člověk potřebuje k životu: dobré jídlo, pití a klid. Wellness hotel Ondrášův Dvůr ubytovává hosty od patnácti let výše, takže tady najdete oázu prostou kňourání, vzlykání a napomínání. Všestranní kuchaři umí všechno, ale ze všeho nejvíc od nich budete chtít ochutnat speciality beskydského kraje, které přijdou k duhu, až se vrátíte z horského kola nebo poctivé turistiky po okolních kopcích. Kdo chce zažít opravdový puch, může si troufnout navštívit léčivý pramen Smradlavá v údolí Velké Smradlavy. Za silný sirovodíkový zápach mohou vzácné bakteriální kolonie, které léčí kloubní bolesti, nemoci kůže a žaludeční obtíže. Na vše pak zapomenete v hotelových lázních se saunami, káděmi s vyhřátou vodou, horkými lavicemi a masérkami z Filipín.

 

Za životem na zámku

Kam: Sobotín u Šumperka

Tip na ubytování: Zámecký Resort Sobotín u Šumperka, hodnocení spa.cz: 95 procent

Která žena aspoň jednou v životě nechtěla být Angelikou, markýzou de Plessis-Bellière? Jak dlouho se dá ten pocit vydržet, můžete osobně vyzkoušet v zámeckém resortu Sobotín nedaleko Šumperka. Při pohledu na zámek s kvetoucími zahradami by člověk neřekl, že jeho historie sahá jen do 19. století, kdy tu stála zbrojovka, kterou po vyhoření nechal nový majitel přestavět na rezidenci. Největší slávu okolí přinesli bratři Kleinovi, kteří zbohatli na průmyslové revoluci a z vydělaných peněz zvelebili i zámek, k němuž patří další ubytovací zařízení a rybník. Všechno je ve stylu a dotažené do nejmenší detailů a krátký průzkum hodnocení rezervační sítě Spa.cz každému napoví, že tady své hosty hýčkají, a to nejen skvělým servisem nebo zážitkovou restaurací, ale dokonce vlastním zámeckým pivem Albert.

 

Do formy v lázeňském luxusu

Kam: Lázně Bělohrad v podhůří Krkonoš

Tip na ubytování: Spa resort Tree of Life, hodnocení spa.cz: 95 procent

Ptáte se, kde se postarají o vaši fyzičku, a přitom si vás budou hýčkat? Odpověď je moderní hotel Tree of Life v Lázních Bělohrad. V podhůří Krkonoš s panenskou přírodou si vás vezmou pěkně do parády. Pod dohledem odborníků posílíte tělo, zredukujete váhu, zbavíte se bolesti zad a uvolníte se při cvičení jógy. Procházky po okolí vás dostanou do pohody a večer si můžete dopřát relaxační masáž.

 

Foto: www.nedori.cz