Luxus se stal dostupnější – destinace Ras al Khaimah to jen potvrzuje

Opravdový ráj na zemi pro milovníky vodních radovánek se nachází jen necelou hodinu jízdy od věčně uspěchané Dubaje. V emirátu Ras al Khaimah můžete užít rozmanitou paletu služeb spojených s vodními sporty. Podmínky tu jsou jedním slovem dokonalé.

Medium JPG for Digital & Web-T_ImgGallBig22520128559

Zdejší vodní plochy disponují klidnou hladinou a blankytné zabarvení moře v Perském zálivu poskytuje ideální podmínky pro potápění, šnorchlování, plachtění, rybolov a vodní lyžování. Koho by snad nelákala otevřená vodní plocha, měl by navštívit úžasný a unikátní Ice Land vodním parku. Ten obsahuje na tři desítky skluzavek a tobogánů, olympijský bazén, mnoho atrakcí a pokud vám je příliš velké horko, můžete si dokonce pronajmout klimatizovanou kabinu. Vodní park je velmi známý a například z pětihvězdičkového hotelu Cove Rotana Resort není problém objednat si levné taxi.

Nejen vodními radovánkami živ je člověk a pokud chcete poznat něco z místní fauny, rozhodně si nenechte ujít návštěvu přírodní rezervace Nature reserve, kde budete mít možnost vidět gazely, či velbloudy a mimořádně populární je zdejší show s dravci.

MD_11-27 - 096

Odvezete si i vy zlatý nuget?

Ke každému výletu za hranice naší vlasti patří nákupy. Ať už jede o velké nákupy, nebo o pořízení drobných suvenýrů, v Ras al Khaimahu si přijde na své opravdu každý. Pět velkých nákupních center s obchodním zastoupením všech významných světových značek dává zapomenout na písek pouště o pár kilometrů dále. V těchto klimatizovaných gigantech se nachází i kina a restaurace. Pokud dáváte přednost tradiční formě nákupů, vypravte se na súk, neboli místní trh. Ten v hlavním městě představují dvě přilehlé ulice, které jsou doslova našlapané stánky, obchody a obchůdky. Nabízí především tuzemské zboží a tradiční zboží z arabského světa. Nechybí ani zlato, které se zde prodává v 18ti a 24ti karátové podobě za celkem výhodné ceny. „Připravte se ale na to, že je zdvořilostí o ceně vyjednávat, smlouvání patří k místními kolorytu stejně jako písek k poušti,“ vysvětluje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style, která nabízí first minute zájezdy do tohoto emirátu již od 17 790 korun.

DSC_0128 2 Digital+Web_medium_PNG-35698381-H1-BTAEAW_SW_1210_massageroomIMG_treatment_room_main_FIN Digital+Web_medium_PNG-33671084-H1-BTAEAW_SW_1010_vitalitypool1IMG1050 Cinnamon Restaurant Digital+Web_medium_JPG-35698313-H1-BTAEAW_SW_1210_libraryIMG_DAV9175_FIN camel ride (3) DSC_2888

Foto: Blue Style / raktda