Letní sezóna začíná a Livigno vyhlíží první bikery

Desítky kilometrů tras jak pro horská, tak silniční kola, freeride, půjčovny kol s nejnovějšími modely na trhu i elektrokoly, Bike Pass zdarma, výlety s průvodci, ubytování šité cyklistům na míru, nadstandardní servis – vše na jednom místě obklopeném nezaměnitelnou scenérií a alpskými panoramaty. To je Livigno – jasná volba pro aktivní letní dovolenou.

livigno_foto_slavikpetrcom_002

Mottolino Bike Park své brány otevře 8. června a o týden později na něj 15. června naváže Mountain Park Carosello 3000. Na Mottolinu je na výběr ze 14 tras se 3 úrovněmi obtížnosti. Specialitou parku je možnost vyzkoušet skoky do obrovského nafukovacího polštáře Big Air Bag. Mountain Park Carosello 3000 nabízí 50 km tras, které vedou po úbočích italských Alp. Určitě vyzkoušejte celodenní 45kilometrový výlet po Tutti Frutti Epic, na němž projedete většinu tras bikeparku Carosello 3000. Novinkou pro letošní léto je Bomb Trail, trasa dlouhá 2,7 km s převýšením 407 m, která je určena pro zkušené jezdce.

Rady od profesionálů

Nevíte, jakou trasu zvolit? Stavte se v Bike skill centru, kde vám zkušení instruktoři a průvodci rádi poradí. Centrum je také ideálním místem pro ty nejmenší, kteří se pod dohledem místních instruktorů mohou učit úplným základům jízdy na horském kole nebo si vylepšit svou techniku na dřevěných lávkách různých obtížností, gumovém povrchu či pumtracku.

livigno_foto_slavikpetrcom_041

Fenomém elektrokol

Nadšení pro elektrokola v posledních letech zasáhlo i Livigno. Díky nim si horská dobrodružství na dvou kolech může užít už úplně každý. Kromě organizovaných výletů si nadšenci do elektrokol mohou vybrat z různých tras s různými úrovněmi, které jsou určeny speciálně pro ně. Po celém Livignu jsou umístěny dobíjecí stanice, únavu a stres z kopců tedy můžete nechat doma.

Jedinečný servis

Livigno poskytuje širokou nabídku ubytování nabízející služby přizpůsobené specifickým potřebám cyklistů, jako je vybavená dílna nebo prádelna. A pokud vyrazíte do Livigna v termínech 8.–21. června nebo 14.–29. září, stihnete promo akci Bike Pass zdarma. Získáte tak bezplatný přístup na lanovky po celou dobu vašeho pobytu. Pro ty, co nechtějí vozit svá kola či jezdí na hory jen příležitostně, jsou k dispozici místní plně vybavené půjčovny. V Livignu narazíte i na velké množství specializovaných obchodů s kvalitní a širokou nabídkou cyklovybavení.

livigno_foto_slavikpetrcom_014 livigno_foto_slavikpetrcom_007 e-bike_foto_Eze_Urrets

Foto: www.nedori.cz / slavikpetr.com, Eze Urrets