Jak si prodloužit dovolenou?

Na práci jsou skvělé dvě věci. Tou první je výplata a tou druhou je dovolená. Věděli jste, že existuje způsob, jakým můžete svou dovolenou ovlivnit? Respektive její délku! Zatím co od zaměstnavatele dostáváte předem určený počet dní na zotavenou, můžete si tuto »dovču« díky státním svátkům prodloužit i o několik dní!

dovolena plaz resort slunecnik

Jeden z nejlepších termínů, který se kvapem blíží, bude hned na začátku května. Vlastně to začne už posledního dubna. „Od 30. dubna je možné si za pouhých osm dní pořídit šestnáct dní volna. Jsou v tom započítané dva úterní svátky, které jsou 1. a 8. května. Na tyto termíny registrujeme zvýšenou poptávku po dovolených,“ říká mluvčí CK Blue Style Václav Nekvapil. Zároveň dodává, že podobně zvýšená poptávka existuje i v dalších termínech, na které připadají státní svátky.

dovolena

Prázdniny začínají svátky

Takovým skoro až tradičním termínem je začátek prázdnin. Letos je to navíc umocněné o to, že státní svátky připadající na 5. a 6. července jsou totiž ve čtvrtek a pátek. Za tři dny dovolené tak lze získat devět dní,“ vypočítává Nekvapil.

Po prázdninách to už bude s volnem slabší, ale i tak na tom půjde trošku vydělat. Takovým případem bude Den české státnosti, který 28. září připadne na pátek. Za čtyři dny tak lze získat devět dní volna. Podzimní termíny státních svátků 28. října a 17. listopadu s dovolenou už moc nepomohou, připadají totiž na víkend. Poslední možností jak využít státem uznávané svátky ve svůj prospěch budou Vánoce. Ze šesti dní dovolené můžete vytěžit celých 16 dní volna a do práce nebudete muset ani na Nový rok.

odpocinek

Foto: CK Blue Style, archiv