Benu v Česku slavnostně otevřelo již 300. lékárnu! Tentokrát v Beskydech v Rožnově

Síť lékáren Benu se neustále rozšiřuje. V prosinci byla v Rožnově pod Radhoštěm slavnostně otevřena již 300. lékárna, která zákazníkům nabídne záruku kvalitního poradenství, služeb i širokého sortimentu léčiv, doplňků stravy i dermokosmetiky. Roste také počet členů věrnostního programu Benu Plus, je jich již více než 1.3 milionu.

Tempo růstu počtu lékáren se meziročně zvýšilo. Zatímco v roce 2020 jich bylo otevřeno devatenáct, letos již čtyřiatřicet. Přibývají lékárny vlastní, jako je tato jubilejní 300., tak i lékárny franšízové. Ty nyní tvoří 25 procent z celkového počtu poboček. Díky unikátnímu programu, který umožňuje otevřít si novou, nebo naopak převést svou lékárnu pod franchisový koncept, aktuálně pod křídly Benu funguje 85 franchisových lékáren a tvoří necelou pětinu (17,3 procenta) celkového obratu sítě Benu. „Momentálně evidujeme zvýšený zájem o franschisy. Do 1. února 2022 očekáváme otevřeních dalších deset franchisových lékáren a do konce roku 2022 by měl celkový počet činit 120,“ říká generální ředitel Benu lékáren Petr Doležal.

Stabilně roste také počet věrných zákazníků, členů věrnostního programu Benu Plus, kterých aktuálně je přes 1,3 milionu. Mezi výhody programu patří mimo jiné preventivní screeningy a konzultace zdarma, nebo za zvýhodněnou cenu, možnost vyzvednout si vybrané kategorie léků na předpis bez doplatku za recept, anebo pravidelné personalizované nabídky slev na často nakupované produkty.

Zákazníci oceňují kvalitu služeb včetně preventivních programů, které Benu nabízí. „Možnost rozšíření profesní kvalifikace ale oceňují také lékárníci, kteří se díky propracovanému vzdělávacímu systému a talentovému programu mohou zdarma zapojit do preventivních programů, včetně těch certifikovaných ČLNK, a podílet se například na screeningu Alzheimerovy choroby v rámci Alzheimer konzultačních center,“ vysvětluje další benefity lékáren Benu Petr Doležal.

 

Foto: www.benu.cz