Podívejte se na cestu Terezy Kostkové seriálem Hvězdy nad hlavou

Hlavní hvězda seriálu Hvězdy nad hlavou Tereza Kostková zavzpomínala, jaká byla její cesta seriálem. Prostřednictvím několika snímků dala nahlédnout do zákulisí, za kameru, a prozradila, jaké byly její nejveselejší chvíle při natáčení.

Fascinující kozy

Do té doby, než jsem začala natáčet seriál, jsem netušila, jak jsou kozy nesmírně chytrá zvířata. Poslouchají téměř na slovo, jsou jako pejsek. Reagují na oslovení, jsou mazlivé a nesmírně přítulné. Novinka, kterou mi seriál přinesl.

 

Velký kamarád

U statkáře Jirky Plouhara, kterého znám od útlého mládí. V seriálu mu léčím ovce a starám se mu jako Lucie o ně. Moc ráda jsem ho viděla po značně dlouhé době. Potkávali jsme se jeden čas v divadle. Já tam byla tedy jako komparzistka a Jirka jako student.

 

Foto návštěv

Lucie Zedníčková v seriálu nehrála, ale zato tam hrála její dcera Amelie Pokorná. Její návštěvu jsem tak zachytila. Ostatně jako každého, kdo se přijel na natáčení podívat.

 

Seriálový domeček

V seriálu je to rodný dům Romana Zacha, který hrál Honzu. Vzpomínám si, že některá rána už byla dost chladná, a tak se hodila deka a káva. Člověk v takových chvílích moc nemluví a jen rozjímá.

 

Půl roku života

Natáčení seriálu trvalo přes pět měsíců, kdy se potkáváte s různými kolegy. Bylo krásné je vidět, protože jinak, v běžném hektickém životě, nemáte šanci s nimi strávit tak intenzivní dobu. Petr Nárožný, Nela Boudová, Jaromír Dulava… Sedíme a každý něco vypráví a ten čas, který spolu trávíme, vydá víc než nějaká historka z natáčení.

 

Veterina

Můj dům, moje veterina. Pokaždé jsem si udělala fotku, abych taky mohla ukázat fanouškům na Instagramu, co se děje. Jak pokračuje natáčení a co právě děláme.

 

Poťouchlá kráva

Nejsem si jistá, zda je to ta, která mě poslední natáčecí den vyprovodila s velkou parádou. Zkrátka mě poslední natáčecí den nakopla kráva a letěla jsem – ani nevím jak. Dokonce se jedna z toho stáda jmenovala Tereza. A kdo by si myslel, že to jsou speciálně vycvičené krávy pro natáčení, pletl by se. Jsou to místní dobračky, se kterými jsme celou dobu natáčeli a ony nás trpělivě snášely.

 

Syn a syn

Seriálový syn a opravdový syn. Jeden je můj, druhý Romana Zacha. Všichni si sedli kolem svého guru Václava Kopty, který je zásoboval radami a historkami. Rádi ho poslouchali a taky si ho možná i malinko a s láskou dobírali.

 

Za kamerou

Ráda zachycuji okamžiky přes oko kamery. Je to jedna z prvních hromadných scén, která se táhla až do brzkých ranních hodin. Bylo fajn, že nikdo neremcal, neprotestoval a všichni spolu drželi a bavili se. Všichni byli zkrátka fajn. V takových chvílích se pozná charakter, který tedy občas musel být zabalený v dece, protože byla děsná zima.

 

Máma Jitka

Točila se zlatá svatba a Jitce to moc slušelo, tak jsem se s ní vyfotila. Byla úchvatná. V seriálu mi sice hrála tchyni, ale jinak mi velmi často hraje maminku. Jak na divadle, tak i v televizi.

 

První klapka

Zahrála jsem si na klapku, i když jsme měli už něco odtočeno, tak jsme oslavili první natáčecí den. Všichni tam přijeli, zapili to a užili jsme si start, o kterém jsme konečně mohli informovat veřejnost. Do té doby se totiž nesmělo říkat, že se něco děje.

 

Kamarádky

Luciina výstava v místním družstvu. V seriálu hraju amatérskou fotografku a na konci natáčení jsem si uvědomila, že jsem tam celou dobu sice fotila, ale jen jako. Dodnes mě mrzí, že jsem tam ten film nedala. Myslím si, že by vznikly moc krásné snímky. Zákulisní, nestylizované…

 

Foto: TV Prima