Zpěvák Patrik Fox si užívá i s rodinou v Thajsku

Sportovně relaxační pobyt ve slunném Thajsku si užívá zpěvák, hudebník a ekofarmář Patrik Fox s rodinou. Zdejší lehká strava, teplý a vlhký mořský vzduch v kombinaci se sportovními aktivitami mě opravdu regeneruje na těle i na duši,“ říká zpěvák, který na přelomu roku vydal dva nové duety. První se jmenuje Ty a já a nazpíval jej se zpěvačkou Petrou Zámečníkovou a doprovází jej klip natočený loni v létě v Chorvatsku. Druhý duet Čekání nazpívala s Patrikem zpěvačka zpěvačka Madia.

1 Tržnice na ostrově Koh Chang

Únorová dovolená v Thajsku je ideální především díky stabilnímu teplému počasí. „Pro nás Evropany je zde ideální klima pro aktivní činnost i odpočinek a je zde neobyčejně teplé moře. Když jsem poprvé vlezl do moře, měl jsem pocit, že vstupuji do vany. To jsem nikde jinde doposud nezažil, a proto v moři trávím nejvíc času,“ říká Patrik Fox.

Je zde také vyžití i pro děti, protože na ostrově Koh Chang jsme ubytováni v oblasti, kde je řada hotelových komplexů, kdy je možné každý z těchto resortů navštívit a užívat tamního vybavení, aniž by to někomu vadilo. Takže různě střídáme pláže, bazény, restaurace, posilovny i místa, kde hraje živá hudba, a tím je pobyt pro nás i děti pestřejší,“ přiznává Patrik Fox.

1 Jízda Tuk Tukem ve městě Pattaya

Na ostrově Koh Chang žijí ve volné přírodě sloni a opice. „Opice v turistické oblasti moc k vidění nejsou, ale já jsem měl štěstí, že jsem byl svědkem situace, jak dvě drzé opice přiběhly z nedalekého lesa přes ulici na lidmi zaplněnou tržnici, a místnímu trhovci ukradly dva trsy banánů a zase stejnou cestou utekly zpátky, což mezi lidmi vyvolalo veselý rozruch,“ směje se Patrik.

1 Na nákupech ve městě Pattaya

Na ostrově se turisté i místní většinou přepravují taxíky, které se zde nazývají Tuk Tuk. „Je to takový Pick Up s korbou, na které jsou lavice. Celý zadek je otevřený a nezajištění lidé se v sedě, nebo ve stoje takto přepravují, což byl při mé první jízdě docela »adrenalin«. Vůbec doprava a nejspíš i předpisy jsou o mnoho volnější, než u nás. Jezdí se zde rychleji v hustějším provozu a jsou zde ve velkém množství k vidění po domácku zhotovená vozidla, jako například motorka a k ní amatérsky přivařený pojízdný prodejní stánek. Je až s podivem, že je zde nízká nehodovost,“ říká Patrik Fox.

1 Ostrov Koh Chang - Thajsko

Jelikož Koh Chang je sloní ostrov, tak jednou z mnoha nabízených atrakcí je vyjížďka na slonech. „Vyjížďku na slonech jsme si s rodinou užili ve městě Pattaya, v blízkosti krásného dřevěného budhistického chrámu Svatyně pravdy. Dalšími nabízenými atrakcemi na tomto ostrově jsou vyjížďky na čtyřkolkách a motorkách, ale také vyjížďky na lodích k sousedním ostrovům, kde turisté hojně využívají možnost potápění a šnorchlování,“ prozrazuje Fox.

2 Na pokoji v hotelu Cookies - Koh Chang

Jelikož Koh Chang leží víc jak 300 kilometrů od letiště v Bangkoku, sjednali jsme si na první čtyři dny pobytu v Thajsku ubytování již ve zmiňovaném městě Pattaya, které se nachází asi sto kilometrů od Bangkoku směrem k ostrovu Koh Chang. Pattaya je typické asijské, přímořské rychle rozvíjející se město, kde kontrastuje původní asijská kultura s moderní výstavbou. Celé centrum města je jedna obrovská nákupní zóna, kde se nachází původní asijské tržnice vedle moderních nákupních center a hotelových resortů. Město Pattaya je jedním z Thajských měst, které má svou atmosféru, a stojí za to si jí na několik dní užít,“ říká zpěvák Patrik Fox.

2 Největší a nejnovější obchodní centrum - Therminal ve městě Pattaya

Na otázku, jaké má Patrik další hudební plány odpověděl, že ke dvěma dokončeným autorským písním plánuje v letošním roce natočit videoklipy. „Další tři nové písně mám rozpracované a v průběhu letošního roku bych rád vydal nové album složené výhradně z vlastní tvorby. Na albu budou písničky nazpívané v češtině, ale některé i v angličtině,“ dodal Patrik Fox s tím, že na českých písničkách spolupracuje s textařem Liborem Petrů a anglické texty mu píše Michal Mareček.

2 V areálu - KC Grande Resort & Spa - Koh Chang 2 V hoelu Cookies na ostrově Koh Chang 2 Ve městě Pattaya - Thajsko 2 Ve Svatyni pravdy ve městě Pattaya

Foto: Archiv Patrika Foxe