Ondřej Ruml vyrazil na Island! Podívejte se, co tam dělal

Zpěvák Ondřej Ruml natočil klip k další písni ze svého a cappella alba Nahubu. Tentokrát vybral pro obrazové ztvárnění skladbu Praha bolestivosti. Klip poprvé promítnul během zahajovacího koncertu letošní etapy své One Man Show Nahubu ve Švandově divadle v Praze.

Ondrej Ruml - Nahubu

Baladickou píseň Praha bolestivosti napsal Robert Křesťan a Ondřej Ruml si ji »vypůjčil« na své třetí studiové album Nahubu vydané před třemi lety, za které byl nominován na Cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku a získal ocenění v anketě Žebřík. Klip natáčel vloni na Islandu. „Kamarádi mi zavolali, že něco točí na Islandu a jestli tam za nimi nechci přijet. Na tento ostrov jsem se vždycky chtěl podívat – krajina, příroda, jeho energie, to všechno mě přitahovalo. Vzal jsem si s sebou svou oblíbenou cover verzi Prahy bolestivosti, která podle mě patří k jedněm z nejlepších písní Roberta Křesťana. A stalo se, že jsme tam pod sílou dojmů z té písničky natočili záběry k novému videoklipu. Je to hodně o vodě, jako symbolu času, který plyne a nejde vrátit zpět,“ popisuje zrod klipu zpěvák.

O Ruml One Man Show N

Klip představil Ondřej Ruml poprvé během své první letošní One Man Show Nahubu ve Švandově divadle v Praze, kam si jako hosta pozval hudebníka Martina Zbrožka.

O Ruml a M Zbrozek

S One Man Show Nahubu Ondřej Ruml s úspěchem křižuje republiku už několik let. Jedná se o unikátní propojení divadla a hudby, zpěvák si veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem za pomocí smyčkovače. „Nepopírám, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za pomocí kterého nahrávám svým hlasem smyčky a tak vznikají vícehlasé písně,“ vysvětluje Ondřej.

Ondrej Ruml One Man Show Nahubu Ondrej Ruml live - foto Petr Lebeda

Kromě uvedené show vystupuje zpěvák i s repertoárem z alba Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha oceněného Zlatou deskou, s Jiří Válek Quartet, v Divadle Ypsilon v Rusalce nejen podle Dvořáka, v Divadle pod Palmovkou ve hře Jak se důležité býti (s) Filipem atd.

Podívejte se na klip Praha bolestivosti zde:

https://youtu.be/wQbTZSr2Ees

Více infa: www.ondrejruml.cz

Facebook: www.facebook.com/ondrejrumlofficial/

image001

Foto: Warner Music / Petr Lebeda, Jiří Herman