Zpěvačka Patricie si zahraje s kytaristou Amy Winehouse

Dvaadvacetiletá zpěvačka Patricie zažije léto snů. I když na české hudební scéně nepatři ve svém věku mezi nováčky a má za sebou hostování na turné Marie Rottrové, Xindla X a nebo úspěšném Černobílém turné Lucie Bílé, za několik dní se může pochlubit dalším úspěchem. Zvažuje totiž spolupráci s kytaristou tragicky zemřelé zpěvačky Amy Winehouse Robinem Banerjeem. A nezůstane jenom u jednorázové spolupráce.


„S Robinem se podílíme na mezinárodním projektu Moods, který představíme 11. července v rámci Prague Proms. Jedná se o náš autorský projekt. Do budoucna přemýšlíme o dlouhodobější spolupráci, není vyloučené, že v příštím roce společně vystoupíme na českých festivalech,“ svěřila se Patricie, která ale už letos budete moct vidět na festivalu Rock for People.


„Těším se, že dojde na mé premiérové vystoupení na Rock for People. Nemůžu se dočkat, že budu mít backstage pass, a že se třeba seznámím s Tomem Odellem, jehož písničku „Can’t pretend“ absolutně miluju,“ prozradila svérázná písničkářka pohybující se na vlnách pop folku s prvky retro soulu a rocku, jejíž hudba je melodická a svěží podobně jako její texty, ve kterých se nebojí udělat si legraci z prezidenta Obamy či z Tomáše Kluse.


Patricie vydala svou první desku v sedmnácti letech, kdy sklízela především úspěch na mainstreamové scéně, vystupovala po boku interpretů jako Xindl X, Voxel či Václav Neckář. Na druhé desce Iris spolupracovala se známých českým producentem a zpěvákem Borisem Carloffem, který stál například u zrodu mnohých jiných kapel, mj. u Charlie Straigh. Tento producent její tvorbu posunul do alternativnější roviny.

Foto: Patricie Iris