20. narozeniny Rock for People v Českém Brodě

Dvacet let existence, tři generace fanoušků, tisíce kapel a bezpočet vzpomínek a zážitků… 20. výročí Rock for People proto stojí za to oslavit nejen na „velkém“ festivalu v Hradci Králové, kde letos zkraje července vystoupili Manu Chao, Biffy Clyro nebo Lucie, ale i na místě, »kde to všechno začalo« – v Českém Brodě. V sobotu 23. srpna na stadionu Na Kutilce vystoupí řada kapel, které s Rock for People rostly či jsou s ním jinak provázány. Platí to například o skupině Kryštof, která si Český Brod vybrala jako jeden ze tří letních festivalů, na němž vystoupí mimo své kempy. A bude to poslední koncert před dlouhou roční pauzou!


Osobní přátelství a řada zážitků pojí Rock for People i s dalšími potvrzenými kapelami – Divokým Billem, Horkýže Slíže, Monkey Business či Vypsanou Fixou. Anebo Tata Bojs, kteří letos v Hradci Králové spolu s osmi tisíci fanoušky málem zbourali obří krytou Staropramen stage.
Festival v Českém Brodě, pojmenovaný prostě BROD 20, bude o hudbě, ale i o vzpomínkách a zdravém sentimentu, stejně jako příbězích. Hudebníků i návštěvníků, kteří od roku 1995 festival Rock for People prošli. „Slečna, která byla na prvním ročníku festivalu v Brodě ve svých pěti letech, pak jezdila každý rok, následně i do Hradce a letos poprvé nejela, protože čeká potomka. Pár, který se na Rock for People seznámil, další rok tam jel na svatební cestu a nyní také čekají budoucího hudebního nadšence. Kamarádi, kteří se seznámili na Rock for People a sedli si natolik, že po pár letech šel jeden druhému za svědka na svatbě,“ vyjmenovává zakladatel festivalu Petr Fořt a dodává: „Všechny podobné příběhy nás nesmírně těší i naplňují a jsou jedním z důvodů, proč festival pořádáme a nadále budeme jeho lidskou stránku podporovat.“
Vstupenky na festival v ceně 450 Kč je možné zakoupit na. Na místě budou vstupenky za 550 korun. Kapacita brodského stadionu Na Kutilce je omezena, proto doporučujeme zakoupit si vstupenku co nejdříve!


Vedle hudebních vystoupení a setkání se svými přáteli se návštěvníci mohou těšit i na nehudební program. Ten se skládá z toho, co fanoušky Rock for People v průběhu 20 let nejvíce oslovilo. Návštívit bude možné Muzeum Rock for People plné vzpomínek a fotografií kapel, návštěvníků i samotných organizátorů. Hudbu na přání zajistí originální Live Jukebox, který místo gramofonových desek ukrývá skutečné živé hudebníky. O zábavu se postará Silent party, která baví nejen zúčastněné tanečníky a posluchače, ale i DJ’s a přihlížející, kteří mnohdy roztodivné kreace zdánlivě bez hudby nechápou.
Vedle již zmíněných formací Kryštof, Divokej Bill, Horkýže Slíže, Monkey Business, Tata Bojs či Vypsané Fixy v BRODĚ vystoupí dále Xindl X, Blue Effect, UDG, Hudba Praha, Medvěd 009 a Evelynne. Některé z nich ještě ani neexistovaly, když festival začínal, jiné jsou o pár let starší a zkušenější. Většina z nich si každopádně pro Rock for People připravila nějaké to překvapení. I tím hudební setkání na sklonku léta v Českém Brodě ponese punc výjimečnosti a … slavnostní nálady.

Více informací k programu a festivalu na: www.brod20.rockforpeople.cz

Program BROD Rock for People 23. 8. 2014:
12:30 – 13:10 – Evelynne
13:20 – 14:05 – Medvěd 009
14:15 – 15:00 – Blue Effect
15:10 – 15:55 – UDG
16:05 – 16:50 – Hudba Praha
17:00 – 17:45 – Vypsaná Fixa
17:55 – 18:40 – Xindl X
18:50 – 19:50 – Divokej Bill
20:00 – 21:00 – Horkýže Slíže
21:10 – 22:10 – Monkey Business
22:20 – 23:20 – Kryštof
23:30 – 00:30 – Tata Bojs

Foto: www.brod20.rockforpeople.cz