Zpěvačka Ina Urbanová spáchala Atentát na lásku!

Rockerka Ina Urbanová, známá z metalové kapely Ina&Ring (CD Karlín), muzikálů Tajemství a Hair a filmu Kvaska, nedávno vyrukovala s novým CD Tak takhle asi jo, které je »volným pokračováním« jejího předchozího alba Tři patra nad rájem.

SONY DSC
Nové CD se natáčelo ve studiu Českého národního symfonického orchestru Blue Velvet pod producentskou taktovkou Standy Barocha a Tondy Rauera (Harlej). Sešlo se tam rovněž hned několik hostů – Aleš Brichta, Vláďa Šafránek (exHarlej, nyní Walda Gang), Richard Tesařík (Yo Yo Band), Václav Upír Krejčí, Ivan Vodochodský a Zuzana Stírská (Fine Gospel Time), kteří společně s Inou nazpívali píseň Atentát na lásku.
Producent ji tak trochu proklel

DSC_0763a
„Aniž bych to měla v úmyslu, podařilo se mi v jedné písničce spojit zpěváky, kteří by se jinak asi v jednom songu nesetkali. Moje kamarádka Zuzka Stirská tvrdí, že se tam sešla gospel-rockovo-komická formace. Navíc interpretů, které mají na cédéčku pecku, v níž sólově zpívá sedm zpěváků, u nás asi moc není, takže možná jsem v současnosti rekordmanka. Ale je fakt, že mě Standa Baroch musel při závěrečném mixu za můj výmysl proklínat,“ směje se Ina.
Z popu nakonec udělali rock

SONY DSC
Autorem hudby k této písni (odkaz) je Pavel Skalický, s nímž Ina spolupracovala v 80. letech ve velmi úspěšném popovém seskupení Saturn. „Pavel tu písničku původně složil pro muzikál, který se nikdy nedočkal realizace, ale bylo mu líto nechat ji ležet v šuplíku, tak mi ji nabídl. Když ji slyšeli kytaristi Franta a Zbyněk, kteří se na CD postarali o většinu aranží, suše prohlásili: ‚Hmm, to bude chtít asi přearanžovat, co?‘ Tak jsme Pavlův popík trochu nakopli,“ prozradila rockerka s tím, že text napsal Martin Čáp.
Aleše Brichtu zlanařila rovnou na dva duety
„Jinak na CD Tak takhle asi jo vyšly ještě další tři duety. Dva s Alešem Brichtou a jeden s Vláďou Šafránkem,“ dodala Ina Urbanová, která nedávno natočila videorozhovor pro internetovou televizi ALL TV s moderátorem Richardem Sacherem. Zhlédnout jej můžete ZDE.

SONY DSC

Ukázky z celého CD si můžete poslechnout ZDE.

Foto: www.inaurbanova.cz