Zdeněk Godla: Postelová akce s Lenkou Vlasákovou byla super!

Herec Zdeněk Godla vzal s sebou do televizní Show Jana Krause i svou početná recesistická skupina Socki na Ruby. „Točíme, pořád točíme,“ spokojeně říká v úvodu Zdeněk Godla o své dobře nastartované herecké kariéře a projektu skupiny. „My jsme všichni z Chomutova, kromě pana Hrdličky – ten je z Děčína, a chodíme všichni do barber shopu tady k Radku Kirvejovi, který je zároveň sponzor, stejně jako Jakub Černák. A řekli jsme si, že uděláme nějakou srandu,“ dodává na vysvětlenou iniciátor sitcom seriálu.

„Máme to tak, že v každém díle budeme mít nějakou celebritu a i holky tam budou. To jsou holky z bordelu. Ty jsou autentické. My jsme dělali takový casting a vybrali jsme pár holek. Ale jsou tam i jiné postavy, například tady kolega Jakub – deratizátor – se zamiluje.“ Dále prozradí, že začátek příběhu se odehrává ve vězení, neboť někteří členové skupiny s ním mají vlastní zkušenosti, a že se fiktivním příběhem prolínají historky, které se skutečně staly. „Teď máme asi čtvrtý díl,“ pokračuje Zdeněk, „není tedy ještě dokončený, ale brzy bude. Náš kamarád, který dělá postprodukci, teď odjel do Anglie, takže čekáme, až se vrátí.“

Po velkém diváckém úspěchu v seriálu Most získal Zdeněk spoustu dalších hereckých příležitostí, ale objevil se například i v televizní taneční reality show StarDance, kterou prý chtěl využít k tomu, aby zhubnul. „Chvilku to vycházelo, už bylo dole pět a půl kila, ale najednou se organismus vzpamatoval, vykopli mě, a kila šly zase nahoru,“ vzpomíná s tím, že ho bavil stejně jen waltz. „Zbytek vůbec! To byly názvy jako slow fox, cha-cha… co to je? Já znám jenom čardáš.“ Těsně předtím, než ho ze soutěže vyřadili, už podle svých slov cítil, že to přijde. Je ale vděčný své taneční partnerce za to, co všechno ho naučila. „Chyba byla, že já jsem nevěděl, co to je za pořad. Myslel jsem, že tam přijdu, zatancuju jeden tanec a jdu domů. A pak jsem zjistil, že je to víc tanců a tréninky…“ Přitom i Zdeňkova manželka, která ho na tréninky a natáčení často doprovázela, byla nadšená, jak mu to jde. Na nějakou žárlivost nebylo místo.

Ovšem jiné to prý bylo, když měl při jednom natáčení postelovou scénu a byl nahý. „Natáčel jsem film Nikdy nejsme sami s Petrem Václavem a tam jsem měl postelovou akci s Lenkou Vlasákovou. A bylo to super!“ směje se. „Manželka si myslela, že je to doopravdy, říkám jí, jseš blbá, to je film, to není doopravdy.“ Sám ale přiznává, že se mu do toho vlastně nechtělo a že nakonec měl pocit provinění, i když se nic nestalo. „Styděl jsem se a říkal jsem režisérovi Petrovi, hele, já dál nejdu, mně ještě žije máma, mám ségry, to já dál nejdu! U nás u Romáků je to jiný než u vás, my jsme takoví stydliví. Chtěl jsem mít aspoň trenky.“ Svá úskalí mají nejen role milovníků, ale třeba i vrahů, což si Zdeněk vyzkoušel v jednom dánském seriálu.

 

Foto: TV Prima