Zbyněk Drda: Žijeme v malé zemi, která je ale velice rozmanitá

Druhý ročník podřipského setkání a benefičního koncertu Zde domov můj – Říp 2014 se uskuteční v sobotu 21. června 2014. Brány podřipského úpatí se otevřou od 11 hodin na hoře Říp, kdy budou pro děti připravené atrakce a stánky s občerstvením a od 17 hodin se uskuteční benefiční koncert jehož hlavním cílem je zajistit finanční zdroje pro Podřipskou nemocnici – dětské lůžkové oddělení. Mimo jiné zazpívají Jitka Zelenková, Bohouš Josef, Andrea Kalivodová, Martin France, Sámer Issa, Holki, Jiří Zonyga, Dasha, Jarek Šimek, Zbyněk Drda, Markéta Zehrerová, Pavel Houfek a celou akci moderuje Karel Voříšek. Spojte návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem, ve kterém vystoupí i Zbyněk Drda. A právě s ním jsme si popovídali.


Cestujete po České republice rád?
Cestování je pro mě obrovská vášeň a měl jsem možnost se již mnohokrát podívat za hranice naší republiky. Vždycky se ale moc rád vracím do srdce Evropy, kde jsem vyrostl, protože tu máme nespočet krásných míst. Hodně jsem toho u nás už procestoval a spousta krásných výletů mě ještě čeká. Cestování po České republice mě nikdy neomrzí.

Která místa nebo památky se vám u nás líbí nejvíce?
Moravský kras a jeho okolí, zámek Hluboká, Český ráj a mnoho dalších míst. Žijeme v zemi, která na to jak je malá, je zároveň velice rozmanitá.

Byl jste někdy na hoře Říp?
Mnohokrát jsem kolem projížděl, ale nikdy jsem Říp nepokořil výšlapem. Až nyní 21. června to pro mne bude premiéra.

Co si myslíte o praotci Čechovi a vybral pro naši republiku dobré místo?
S praotcem jsem už několikrát vystupoval na krásných akcích a je to velký sympaťák. Co se týká místa, které pro nás vybral má ode mě za jedna.

Jste hrdý na to, že jste Čech?
Jsem velice hrdý na to, že jsem ČECH!!!!!!

Jaká je podle vás největší přednost Čechů?
Hranice s Německem!!! Levnější a kvalitnější potraviny.

A naopak největší negativní vlastnost?
Nemyslím si, že by se dala jedním slovem charakterizovat největší negativní vlastnost nás Čechů. Abych byl upřímný, tak mě žádná ani nenapadá. Snad možná jen jsme trošku větší flegmatici.

Proč jste se rozhodl podpořit právě akci Zde domov můj – Říp 2014?
Vždy rád podpořím smysluplný projekt a mně osobně se už několikrát potvrdilo, že spojení s Martinem Francem a jeho akcemi stojí za to!

Kam se chystáte na dovolenou?
Slyšel jsem, že Humpolec je krásné město, takže letos Exotika. Ne teď opravdu vážně. Už dlouho mi kvůli pracovní vytíženosti nezbylo moc času na odpočinek, ale letos bych chtěl vyrazit se svou přítelkyní na Mallorcu.

Co všechno připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Čeká mě spousta vystoupení a zajímavých projektů tady u nás. A jak jsem již prozradil na začátku, je pro mě cestování obrovská vášeň, tak se i díky mé profesi letos několikrát podívám do zahraničí.

Foto: Martin Production