Aneta Langerová míří na Slovensko

I špatné rozhodnutí je lepší než žádné,“ zpívají Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslí vážně, potvrdili všichni hned dvěma rozhodnutími: vyrážejí spolu na turné a nahrávají společné EP. Na úvodním singlu Rozhodnutia se Langerová i bratislavská formace představují ve zcela nové poloze. „Kluci se mě zeptali, jestli umím zpívat slovensky a rapovat. Po úvodním šoku se ukázalo, že to jde,“ řekla s úsměvem Aneta Langerová.

Z této písničky jde čistá radost, při jejím nahrávání jsme se velice pobavili,“ uvedl frontman Korben Dallas Juraj Benetin. „Společné písničky budou různorodé – některé jsou veselé, některé vážné, některé jsou slovensky, jiné česky, jsou tam duety i skladby, kde zpívá pouze jeden z nás. Ale všechny je spojuje snaha najít jedinečný společný výraz, který se bude lišit od toho, co děláme každý samostatně.“

Hudba k písni Rozhodnutia vznikala v prešovském studiu Experientia, kde ji produkoval, zaznamenal a mixoval Ľuboslav Petruška, kytarista Korben Dallas. „Cílem bylo neomezovat se žádnými zavedenými rutinami, nahrávání si vysloveně užít a přitom co nejvěrněji zachytit živost daného momentu a interakce mezi hudebníky s lehkostí, jakou zažíváme při hraní na koncertech. Za sebe mohu s nadšením říci, že se to úplně povedlo,“ říká Petruška. V současnosti jsou dokončeny tři skladby, koncem ledna se hudebníci opět setkávají na soustředění v Prešově, kde dokončí zbytek materiálu. S Anetou Langerovou pojede na východ Slovenska i violoncellistka a písničkářka Dorota Barová, která hraje v její kapele a působí se členy Korben Dallas ve formaci Tugriki.

Videoklip k písni Rozhodnutia vznikal při nahrávání zpěvů ve studiu Cobra Sound v Rusovcích v Bratislavě. „Když jsme skončili s nahráváním, řekli jsme si, že zavezeme Ľuba na vlak do Prešova a cestou natočíme klip. Nastoupili jsme s chlapci do auta, moje dvorní fotografka Helena Kadlčíková si sedla na místo spolujezdce, a když jsme o dvacet minut později zastavili na bratislavském Hlavním nádraží, základ klipu byl hotový,“ říká Langerová. Cestou zpět do studia si Langerová s Benetinem ještě zatancovali na parkovišti, taneční vsuvkou přispěl i bubeník Ozo Guttler, přibylo i několik záběrů z Prahy a podklady byly kompletní. I konečný tvar klipu je výsledkem česko-slovenské spolupráce; zpracování materiálu si vzal na starost slovenský filmař Lukáš Kodoň.

Druhým singlem z EP bude písnička Konečně. Celá nahrávka bude zveřejněna před začátkem společného turné a bude dostupná v digitální distribuci Supraphonu. Fyzický nosič vyjde v limitované edici a prodávat se bude pouze na koncertech.

Koncertní program na turné bude složen ze tří částí – kromě společného materiálu zahrají Korben Dallas i Aneta Langerová se svou kapelou vlastní skladby.

Podívejte se na klip zde:

https://www.youtube.com/watch?v=pZ_dZ6ZgzNE&feature=youtu.be

ANETA LANGEROVÁ & KORBEN DALLAS / TURNÉ 2020

24. 3. – Olomouc, S-klub

25. 3. – Ostrava, Akord

26. 3. – Brno, Sono Centrum

27. 3. – Pardubice, Žlutý pes

28. 3. – Praha, Palác Akropolis

3. 4. – Trenčín, Piano club

4. 4. – Banská Bystrica, Robotnícky dom

5. 4. – Košice, Tabačka

7. 4. – Žilina, Mestské divadlo

8. 4. – Bratislava, Majestic Music Club

Více infa: www.langerovaaneta.cz.

Foto: Supraphon / Helena Kadlčíková, Tomáš Benedikovič