Za Hurvínkem můžete vyrazit i v létě

O prázdninách budou moci fanoušci Divadla Spejbla a Hurvínka navštívit srpnová představení na letní scéně divadla – ve Vzdělávacím centru pražské ZOO. Divadelní soubor také začal s přípravami zbrusu nové hry Spejbl, Hurvínek a já.

Ani v období divadelních prázdnin v červenci a srpnu se fanoušci Divadla S+H nemusí se svými dřevěnými hrdiny rozloučit. Divadlo Spejbla a Hurvínka na své domovské scéně uvede 18. srpna v 18 hodin představení Hurvínek a nezvaný host, jehož součástí bude speciální program. Právě tuto hru budou moci diváci vidět také na letní scéně ve Vzdělávacím centru ZOO Praha. Jedním z hrdinů představení je zástupce ptačí říše – člunozobec africký, kterého pražská ZOO chová a diváci ho tak po představení mohou spatřit i »naživo«. K vidění bude dvanáct představení v termínu od 20. do 28. srpna.

Setkání se Spejblem v Planetáriu

V Planetáriu Praha se budou moci děti potkat se Spejblem. Od poloviny června bude totiž hrát roli spojky mezi Hurvínkem, který koncem května úspěšně vystoupal na oběžnou dráhu na palubě družice Planetum 1, a řídícím střediskem. V prostorách planetária Praha mohou děti interaktivní formou panu Spejblovi pomoci s navazováním kontaktu s družicí a Hurvínkem putujícím vesmírem. Dvoucentimetrfovou skleněnou figurku vytvořenou ve sklářské dílně Košler vynesla až do stratosféry naší planetydružice Planetum1. Na oběžnou dráhu ji tam vynesla raketa Falcon 9 společnosti SpaceX vizionáře a vesmírného průkopníka Elona Muska.

Družice samotná poslouží zejména k výukovým účelům. Řídicí centrum umístěné v pražském planetáriu bude přijímat školní exkurze a pořádat workshopy. Žáci budou mít možnost s družicí přímo komunikovat, získávat data o průběhu letu či pořizovat snímky z oběžné dráhy. Pomáhat jim bude i nebohý pan Spejbl, jehož syn zase „lítá kdovíkde“. Vysokoškoláci se zapojí v rámci bakalářských či diplomových prací. Cílem je pomoci vychovat v České republice generaci budoucích špičkových odborníků.

Přípravy nové hry zahájeny!

Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na CéDéčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku…a David má Spejbla a Hurvínka v hlavě. Co mu tam říkají? A k čemu to vede? Loutky-humor-hudba! To vše se diváci dovědí v nově připravované hře s názvem Spejbl, Hurvínek a já. „Tuto hru pro Divadlo S+H připravuje Jiří Jelínek, který patří mezi nejúspěšnější a nejoceňovanější tvůrce divadla pro děti a ačkoliv bude mít inscenace premiéru až v říjnu, již nyní probíhají pilné přípravy. Inscenace bude pro děti od čtyř let a rozhodně se mají všichni na co těšit,“ uvádí Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

 

PROGRAM D S+H NA SRPEN 2022

 

HRAJEME V DIVADLE S+H V DEJVICKÉ ULICI:

Čtvrtek 18. 8. – 18:00 – Hurvínek a nezvaný host

 

HRAJEME NA LETNÍ SCÉNĚ V ZOO PRAHA:

Sobota 20. 8. – 14:00 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Sobota 20. 8. – 16:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 21. 8. – 14:00 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 21. 8. – 16:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Úterý 23. 8. – 17:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Středa 24. 8. – 17:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Čtvrtek 25. 8. – 17:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Pátek 26. 8. – 17:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Sobota 27. 8. – 14:00 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Sobota 27. 8. – 16:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 28. 8. – 14:00 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 28. 8. – 16:30 – Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

 

Více infa: www.spejbl-hurvinek.cz

 

Foto: Divadlo Spejbla a Hurvínka / Supraphon / Martin Kubica