Igor Orozovič se stal Sbírkovým hrdinou roku

Herec a muzikant Igor Orozovič se za svoji úspěšnou charitativní píseň Hippokratova armáda stal Sbírkovým hrdinou roku. Nyní je součástí divadelního recitálu MARTA na Letní scéně Kampa, kde také 28. srpna 2022 uspořádá se svou kapelou open-air koncert Když chlap svléká tmu.

Ve středu 22. června, v rámci Cen pro osobnosti filantropie 2022, které každoročně vyhlašuje Fórum dárců, byla Igoru Orozovičovi udělena cena v kategorii Sbírkový hrdina 2022 za hudebně charitativní projekt Hippokratova armáda, který vznikl ve spolupráci s Kontem Bariéry. Ocenění, které bylo letos Fórem dárců udělováno v této kategorii pátým rokem, chce upozorňovat širokou veřejnost na činnost lidí, jimž není dění v naší společnosti lhostejné. V minulých letech cenu získali například: Olga Havlová, Božena Jirků, Zdeněk Svěrák či Jakub Voráček.

„Toho ocenění si samozřejmě nesmírně vážím, ale patří všem, kdo se na Hippokratovce podíleli, protože já byl sice »generál«, ale celkově nás v projektu bylo kolem stovky. Beru to hlavně jako signál a motivaci pro mě i ostatní lidstvo. Protože v kontextu současných událostí, kdy tady řádí covid, válka a ještě k tomu to máme dost nahnuté s celou naší planetou, určitě mnozí z nás řeší, jestli jejich práce a vůbec existence je smysluplná a přínosná. A jakým způsobem pomáhat? Osobně mívám chuť se vším praštit a jet někam zachraňovat přírodu nebo pomáhat do zemí třetího světa. Projekt Hippokratova armáda je ale důkazem, že často stačí, když lidé dělají to, co jim jde nejlépe, že žádná práce a snaha nejsou nikdy zbytečné a že i »obyčejná písnička« může dělat zázraky,“ komentoval ocenění Orozovič.

Igor Orozovič, který je známý především jako divadelní a filmový herec, se letos na jaře pod muzikantskou značkou Igor Orozovič & Co vydal na hudební dráhu vybavený vlastním autorským repertoárem, kde koření šansonové ladění svých písní popem, lehkým jazzem a barevnou škálou jemné alternativy. Písně se svou kapelou poprvé zahrál v rámci vyprodané jarní koncertní série Když chlap svléká tmu. U Supraphonu Orozovič vydal v březnu singl Náušnice, ke kterému ve spolupráci s režisérkou Janou Hojdovou natočili videoklip.

Igor Orozovič & Co se představí v rámci speciálních letních koncertů, které vedle úspěšných představení Meda, Werich a Marta pořádá Letní scéna Musea Kampa. Koncert se uskuteční v neděli 28. srpna 2022 od 20 hodin a Igor Orozovič k němu poznamenal: „Na Letní scéně Musea Kampa hraju v představení Marta. A jelikož mám rád, když se věci propojují, a tím se násobí výsledný efekt, a jelikož mi je mezi lidmi z projektu neuvěřitelně dobře, o geniu loci nemluvě, mihnul se mi v hlavě nápad na další spolupráci. A ten nápad bavil obě strany. A tak se stalo, že na konci srpna bude na Kampě další velký koncert Když chlap svléká tmu. Myslím, že hudební žánr, se kterým si v kapele pohráváme, dostane v tomhle prostředí další rozměry. To místo je tak inspirativní, že už jsme začali zkoušet píseň napsanou přímo pro daný večer. Baví mě taky to, že koncert, ač je na sezení, bude zároveň open-airem. A když jsme u toho propojování – byl by hřích nevyužít výtvarné energie Sovových mlýnů. Takže se diváci mohou těšit taky na speciální vizuální překvapení. Bude to unikátní večer.“  Vstupenky na koncert jsou již v předprodeji na serveru GoOut.cz.

Igor Orozovič se po nedávné premiéře Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic na své domovské scéně Národního divadla a také divadelního recitálu Marta na Letní scéně Musea Kampa objeví ve filmu režiséra Roberta Sedláčka Řekni to psem (kino premiéra 7. července) a Přání k narozeninám režisérky Marty Ferencové (kino premiéra 3. listopadu). V nové divadelní sezoně čeká Igora Orozoviče v Národním divadle role Mechajla Hordubala v inscenaci Čapkova psychologického dramatu Hordubal, která vznikne v režii Michala Vajdičky. Igor Orozovič & Co se v říjnu vydají na podzimní část koncertního turné Když chlap svléká tmu.

 

Video pozvánka na koncert:

 https://bit.ly/TEASER-KONCERT-IgorOROZOVIC

 

KONCERT na Letní scéně Musea Kampa:

 https://letniscenamuseakampa.cz/igor-orozovic

 

RUM DÁRCŮ: https://www.donorsforum.cz/o-dacovstvi/ambasadori.html 

 

Klip Náušnice: https://bit.ly/KLIP-NAUSNICE-IGORCO

 

Klup Hippokratova armáda: https://bit.ly/HippokratovaArmáda

 

MULTILINK: https://lnk.to/IgorOrozovicPR

 

BOOKING: https://www.supraphon.cz/booking

 

Foto: Supraphon / Martin Pekárek, Lucie Levá