Vladimír Kratina: Asi nejsem typický Čech

Jan Kraus představil ve své televizní show herce a svého hereckého kolegu Vladimíra Kratinu. „Mám zážitek z dětství, který by se dal popsat jako začátek mé kariéry. Byl jsem v hospodě s tatínkem, recitoval jsem »Jak lvové bijem’ o mříže« a tatínkovi lidi kupovali panáky a mně pompelu,“ zavzpomínal. „Zajímavé je, jak jsem se dostal na DAMU. Měl jsem dívku, která studovala v Praze, já žil v Ostravě a láska na dálku, jak známo, je nanic. Tak jsem listoval příručkou o studiu v Praze a našel jsem, že na DAMU není v případě velkého talentu třeba maturity. Tak mě to zaujalo, protože jsem se vyučil fotografem, a přijel jsem do Prahy na přijímačky. Posnídal jsem ruské vejce, pivo a rum a pak jsem šel na přijímačky a přijali mě,“ popsal Kratina.


„Ty jsi byl vždy představitel mužných herců… Těch moc není. Jaké typy jsi ještě hrával?“ zajímal se Jan Kraus. „České filmy jsou zvláštní. Hledají typického Čecha. Já to asi nejsem,“ zamyslel se Kratina. „No, pak to Klepl nestačí hrát,“ pobavil Jan Kraus diváky. Zajímalo ho, jak Vladimír Kratina v minulosti podnikal. „Třeba muzikál na ledě – Mrazíka – jsem jako spoluproducent připravoval, hrajeme ho nyní už dvanáct let,“ popsal Vladimír Kratina. „TI herci tam všichni bruslí?“ zajímal se moderátor Kraus. Vladimír Kratina vysvětlil, že to je playback, že bruslí profesionálové.
A probrali spolu i působení Vladimíra Kratiny ve StarDance. „Na to, co jsme čekali, jsi se nakonec dostal dost daleko,“ podotkl moderátor. „Ty jsi měl trochu pauzu v herectví, pak se ti povedlo se vrátit ke hraní… Co paměť, dobrý?“ chtěl vědět Kraus. „Paměť dobrý,“ odpověděl Vladimír Kratina. „Sympaťák, škoda že je zarostlej, že jo?“ obrátil se moderátor na Tinu. „No, dříve jsem býval ještě zarostlejší, to jsem se stříhal jen jednou za rok, to bylo úsporný,“ přiznal se smíchem Kratina.


Do dvanáctého dílu Show Jana Krause přijali pozvání: slovenská zpěvačka a moderátorka Tina, herec Vladimír Kratina a moderátor, tiskový mluvčí The Tap Tap Orchestra Ladislav Angelovič. Tina zavzpomínala, jak začala její kariéra, kde nejdále vystupovala, koho má ráda v Česku po hudební stránce, a také prozradila něco málo ze svého soukromí. Vladimír Kratina vyprávěl svůj zážitek z dětství, který se dá brát jako začátek jeho kariéry, o tom, jak se dostal na DAMU, a také o svém projektu muzikálu na ledě, kde působí jako spoluproducent. Ladislav Angelovič pozval diváky na představení skupiny The Tap Tap ve Státní opeře v Praze a také mluvil o tom, co mu vadí v chování některých zdravých lidí k postiženým. Premiéru dvanáctého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 18. listopadu opět již ve 21.05 na Primě.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková