Víme, které hvězdy popřejí Viktoru Preissovi k sedmdesátinám

Pořad Tobogan získal další velkou poctu. Je totiž jediným místem, kde oslaví populární herec Viktor Preiss své životní jubileum a navíc v přímém přenosu. K sedmdesátinám mu popřejí nejen moderátor Aleš Cibulka, ale i Ivan Trojan nebo Vojta Dyk. Pořad vysílá Český rozhlas Dvojka v sobotu 18. března od 11 hodin.

Viktor Preiss, foto Khalil Baalbaki
Moderátor Aleš Cibulka si do pořadu Tobogan zve hosty, kteří mají co říct a někdy na sebe prozradí opravdové pikantnosti. Sobotní díl bude ale malinko jiný. Oslavit své narozeniny s posluchači přijde česká herecká legenda Viktor Preiss. A to nejen ve Studiu 1 na Vinohradské 12, kam jsou vstupenky beznadějně vyprodané již několik týdnů, ale i prostřednictvím rozhlasového vysílání se svými příznivci z celé České republiky.
„Je nám velkou ctí, že právě Tobogan je jediným místem, kde se rozhodl Viktor Preiss slavit své kulatiny. Je pověstný svou skromností, tak mi sice dalo trochu práce ho přemluvit, ale jsem rád, že nakonec kývl. Český rozhlas totiž miluje a vyjádřil mu tak svou důvěru. Shánění gratulantů bylo v tomhle případě jednoduché. Všichni zrušili, co měli naplánováno, a přijdou,“ říká moderátor Aleš Cibulka a hned dodává: „Vojta Dyk dokonce za klavírního doprovodu Ondřeje Brouska zazpívá Modlitbu z Anděla páně a písní z archivu Viktorovi popřeje i Jean Gabin. Zazpívá dokonce i sám oslavenec! No a ještě něco prozradím. Tým Toboganu poctí pana Preisse vyznamenáním největším, bude slavnostně uveden do Síně Slámy. Místa, kde jsou všichni ti, kterých si vážíme. A právě Viktor si to zaslouží.“
Mezi gratulanty budou herci Ivan Trojan, Lukáš Hlavica, Ondřej Brousek, režisér Jiří Strach nebo zpěvák a hudebník Vojta Dyk. Pořad Tobogan začíná v sobotu 18. března v 11 hodin a přímým přenosem ho vysílá Český rozhlas Dvojka. Následně bude celý pořad k dispozici v audioarchivu iRadio.

Více k programu Českého rozhlasu Dvojka na: dvojka.rozhlas.cz

Foto: dvojka.rozhlas.cz / Khalil Baalbak