Víme, jak strávila Silvestra Hana Gregorová i další hvězdy

Herci známí ze seriálů Cesty domů a Svatby v Benátkách na konci roku nejen slaví, ale také pomáhají. Jak budou trávit konec a roku a co je čeká v roce dalším nám prozradili na charitativní akci v pražské zoologické zahradě.


Akce se zúčastnil například Alois Švehlík, známý z Cest domů jako docent Bernát. „Lidi se mě ptali na to, jak se mi točí seriál, i na to, jak jsem prožil tenhle rok. Říkal jsem, že tento rok byl pro mě dobrý, jsem zdravý, nebo alespoň relativně zdravý, mám za sebou po roce a půl premiéru v divadle, a to Othella, kde hraju Brabancia. Hodně jsem točil i Cesty domů. Má postava je v seriálu od začátku, trochu se proměnila, podobně jako lidé kolem ní. Možná mi byla sympatičtější na začátku, byla jinak psaná, ale to je můj subjektivní dojem. Rudolf mě pořád baví a pořád se mi dobře hraje,“ řekl Alois Švehlík.


Hana Gregorová, kterou si oblíbili zase fanoušci seriálu Svatby v Benátkách jako ráznou Libuši, prozradila: „Během galavečera, při němž nám telefonovali diváci, mě zaskočila jedna paní, která mi řekla, že by chtěla mluvit s tím primářem. Odpověděla jsem jí, že si asi spletla číslo, ale ona trvala na svém, že chce mluvit s primářem z Cest domů. A protože Alois Švehlík seděl v call centru vedle mě, tak jsem mu telefon předala.“ Jak herečka strávila Vánoce a co plánuje na konec roku? „Vánoce byly hezké, my jsme si dárky dali jen symbolicky. Ondra mně a Role dal například bláznivé brýle z New Yorku. Silvestr budu trávit doma, ale asi se u mě zastaví pár přátel. My jsme konec roku i s Radkem trávili většinou doma,“ řekla herečka.


„Charitativní večer se mi moc líbil, měla jsem dobrý pocit z toho, že můžu pomoct, Ráda jsem si s volajícími, když chtěli, popovídala, hlavně o seriálu,“ říkala Henrieta Hornáčková, která hraje v Cestách domů záchranářku Lucii. „Jedna paní říkala, že jsme jako její druhá rodina, jiný pán zase, že na seriál rád dívá a ptal se na spoustu podrobností. Lidi mi taky přáli hodně štěstí do Nového roku. Vánoce jsem strávila moc krásně, v kruhu rodiny. Pod stromeček jsem dostala mimo jiné lyže, první své vlastní lyže, když nepočítám ty, které jsem měla jako dítě. Na silvestra hraju, mám dvě představení v divadle, po tom druhém asi vyrazíme s kolegy někam se bavit,“ řekla Henrieta.
Charitativního večera se zúčastnil i Jiří Štěpnička, který hraje v Cestách domů doktora Saláka. „Protože mám vnoučata, zoo občas navštěvuju a spojení dětí a zvířat se mi líbí. Sociální cítění v dnešní společnosti trochu pokulhává, proto jsem velmi překvapený, kolik peněz se tu dnes večer vybralo. Kdo mně v životě nejvíc pomohl? Na to mám jednoduchou odpověď. Rodina,“ řekl Jiří Štěpnička.


Telefony přišel zvedat i jeho seriálový kolega Filip Čapka, který hraje Sváťu. „Je fajn, že můžu přispět na dobrou věc a skládám velkou poklonu lidem, kteří takový projekt organizují. Co mě čeká po Novém roce? V lednu a únoru točím film a budu natáčet i další díly Cest domů. Postavu Sváti Pecha mám moc rád, nabízí mi spoustu hereckých situací, baví mě,“ říká herec.


Přímý přenos režíroval Jiří Adamec, který režíruje i seriál Cesty domů. Ten si nadělil pod stromeček krásný dárek – těsně před silvestrem letí s rodinou do Miami, kde zůstane tři týdny. „Já se vrátím, ale má žena tam s dětmi zůstane do poloviny března. Děti tam budou chodit do školy, aby se zdokonalily v angličtině. S Jasmínkou není problém, ta chodí zatím do školky, ale Daníka bude žena české předměty doučovat, aby ve škole nic nezameškal. Snažíme se dát dětem co nejlepší vzdělání, to já považuju za alfu a omegu jejich budoucnosti. A budoucnosti nejen našich dětí,“ řekl Jiří Adamec.

Foto: TV Prima