Víme, jak prožije Velikonoce Gregorová s Dejdarem

Kdo bude na Velikonoce barvit vajíčka a péct mazanec? A kdo je naopak stráví pracovně, nebo někde hodně daleko? Na to jsme se zeptali herců ze seriálu TV Prima Přístav.

collage

Hana Gregorová (Libuše Drozdová) – „Mám ráda Velikonoce a jaro vůbec, je to čas, kdy se všechno na zahradě probouzí. Kytky letos žádné sázet nebudu, protože mám všude trvalky. Ale byt si ráda vyzdobím. Samozřejmě napeču a navařím jako vždycky, uzené, křen, nádivku, vajíčka a uvidím, co dalšího ještě. Na Velikonocích nemám ráda jedině to vyplácení pomlázkou,“ říká herečka.

Boris Hybner

Boris Hybner (pohřebák Kukačka) – „Tam, kde bydlíme, se v průběhu let narodila spousta dětí, takže naše děti Max a Žožo mají kolem sebe spoustu vrstevníků. Tradice pomlázky se tam dodržuje a kluci chodí naši dceru vyplácet. Ona se ženou barví vajíčka, nevím, jak to dělají, ale jsou různobarevná a pokaždé moc krásná. Já je samozřejmě pomlázkou vyplatím taky, to musí být. Je to hezký zvyk a já jsem rád, že už je zima v tahu a začíná jaro.“

Petr Lexa

Petr Lexa (hudebník Petr)
„Já Velikonoce moc neřeším, vlastně jsem si doteď ani neuvědomil, že už jsou zase tady. Ale letos vím přesně, co mě během nich čeká – s kapelou Slza budeme na Moravě točit nový videoklip. Zatím neřeknu, k jaké písničce, ať mají fanoušci překvapení. Velikonoce jsem slavil kdysi na chalupě, kam jsme jezdívali ještě s rodiči. Sešlo se nás i třeba třicet lidí a Velikonoce jsme slavili se všemi typickými zvyky. Jinak co se týká vajíček, miluju je míchaná nebo naměkko, ale nesnáším vajíčka natvrdo. Nejen že je nejím, ale vadí mi i to, jak jsou cítit, když je někdo třeba loupe. Z té jejich vůně se mi dělá vyloženě špatně. Vůbec ale netuším, kde se ve mně tyhle pocity vzaly,“ přiznává hudebník.

Sandra Černodrinská

Sandra Černodrinská (Johana Skálová)
„Velikonoce většinou trávím schovaná pod postelí, protože se bojím opilých kluků, kteří mě pokaždé přijdou seřezat. Vajíčka jsme barvívaly s babičkou, ona tuhle tradici pořád dodržuje, ale já na to moc nejsem. A taky jsem Velikonoce většinou trávila prací. Myslím, že letos to bude stejně. Na co nejkurióznějšího jsem kdy použila vajíčka? Možná jsem někdy po někom vajíčko natvrdo hodila, ale nevybavuju si detaily. Já s vajíčky šetřím a kupuju si jen ty od šťastných slepiček, ne z velkochovů. Takže s vajíčky neplýtvám, ani neexperimentuju,“ prozrazuje Sandra.

Martin Dejdar

Martin Dejdar (Marek Skála)
„Během Velikonoc jsem byl už jednou na Floridě a letos tam pojedu znovu. Jinak jsem je většinou trávil u mých rodičů, kde jsem vyrůstal a kde jsem chodil na pomlázku už jako kluk. Občas jsme vyrazili i na hory, ale v Praze jsme na Velikonoce zůstávali málokdy. Na Floridě se samozřejmě slaví tyto svátky jinak, děti hledají vajíčka po zahradě a různé školy nebo spolky mívají speciální velikonoční akce. Třeba u dcery Sáry jsem jednou zažil, že na pole, kde byla spousta lidí, přiletěla helikoptéra, která shodila spoustu vajíček. Byl to masakr. Když jsem známým v Americe vyprávěl, že chlapi u nás chodívají koledovat a šlehají ženy pomlázkou přes zadek a ony si to nechají líbit, bylo to pro ně něco naprosto nepochopitelného. Ale pak dodávali: Hlavně si takové tradice zachovejte,“ smál se Martin.

Foto: TV Prima

1920x1080px_osudy_hvezd