Věříte tomu, že je Štefan Margita platinový?

Operní pěvec Štefan Margita vydal loni na podzim pod názvem Melancholie album, věnované hudbě na pomezí žánrů. CD se hned po vydání octlo na první pozici prodejního žebříčku TOP 50, který sestavuje IFPI – ČR. Následně opanovalo na šestnáct týdnů první místo v hitparádě nejprodávanějších alb klasické hudby.


„Milá zpráva z vydavatelství Supraphon mne zastihla v Amsterdamu, kde zrovna zpívám roli Loga v opeře Richarda Wagnera Zlato Rýna. Je hezké vědět, že nahrávka zaujala tolik posluchačů. Supraphon plánuje na začátek února, po mém návratu do Prahy, předání Platinové desky. Bude milé potkat se zase s celým týmem, který Melancholii s takovým zaujetím realizoval,“ dodává Štefan Margita, který album připravoval s producenty Danielem Hádlem a Janem Adamem.


Štefan Margita připravuje v letošním roce k vydání autobiografickou knihu, plánuje několik společných koncertů v České republice s Dagmar Peckovou a v roli Loga v opeře Richarda Wagnera Zlato Rýna vystoupí v dubnu také v Houston Grand Opera. Na podzim čeká Štefana Margitu nové nastudování opery Leoše Janáčka Z mrtvého domu, které připravuje Staatsoper Berlin.


Štefan Margita zvítězil v roce 1986 na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987–1991) byl současně sólistou vídeňské Volksoper. V roce 1992 přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha, kde působil do roku 1994. Štefan Margita s úspěchem působí na scénách nejslavnějších operních domů, jako je například milánská La Scala, londýnská Covent Garden a především newyorská Metropolitní opera. Jeho program je nyní naplánován až do roku 2017, kdy v Metropolitní opeře ztvární roli Loga v nastudování opery Richarda Wagnera Rheingold.

Více infa: www.stefanmargita.com

Foto: Supraphon