Václav Neckář křtil Mezi svými

V úterý 11. listopadu v pražském Theatre Cinema Cafe Royal byla pokřtěna emise zlatých a stříbrných pamětních medailí Václava Neckáře, která byla připravena k nadcházejícímu jubileu: 50 let od první nahrávky zpěváka u vydavatelství Supraphon.


Medaile pokřtil autor návrhu Jaromír Švejdík a ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová. „Jsme rádi a poctěni, že můžeme s Václavem Neckářem být již půl století součástí jeho profesionální umělecké dráhy,“ vyznala se Iva Milerová. Supraphon na jaře 1965 vydal první nahrávky Václava Neckáře Ze soboty na neděli a Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, která se stala obrovským hitem nejen v letech šedesátých, ale i o třicet let později a to díky filmu Pelíšky.

Své první »vánoční« album s názvem Mezi svými pokřtil Václav Neckář s pomocí kmotrů: farářkou Církve československé husitské paní Mgr. Jindřiškou Buttovou, členem Národního divadla Aloise Švehlíka, producenta alba Dušana Neuwertha, výkonného producenta alba Michala Máky a hudebníka, skladatele a producenta Jana P. Muchowa. Křest moderoval Petr Král.


V rámci tohoto slavnostního podvečera vystoupili Filip Rácz (Tak ruku mi dej), Jan Neckář (Pomíjivá) a Václav Neckář s dětským sborem Pueri gaudentes (Ježíšku z dávných dní).

Podívejte se na klip k písni Andělé strážní zde:

Foto: Supraphon / Lukáš Kadeřábek