V sedačce stíhačky se katapultovala Heidi Janků

Po šestatřiceti letech byl Tom Curise, coby nesmrtelný námořní pilot Pete »Maverick« Mitchell opět povolán do služby a na křídlech své stíhačky přinesl na plátna kin nový film s názvem Top Gun: Maverick. Na nostalgickou vlnu, kterou přineslo pokračování osmdesátkového kultovního snímku, se přišla naladit spousta celebrit z českého rybníčku včele se zpěvačkou Heidi Janků.

Ačkoli by se mohlo zdát, že film přiláká především starší cílovku, opak byl pravdou. Mezi prvními nadšenými hosty se na červeném koberci ukázal a usadil se do křesla stíhačky zpěvák Jan Bendig, který dorazil se svým partnerem. Hned po něm přišla čerstvě rozvedená, ale již zadaná herečka Denisa Pfauserová. S tématickými »pilotkami« na očích zapózovala v sedačce nestárnoucí zpěvačka Heidi Janků.

„Nostalgické pokračování filmu Top Gun potvrdilo, že Tom Cruise prostě nestárne a opět přináší do kin vymazlený blockbuster s mimořádným závěrem,“ řekl po zhlédnutí filmu mladý herec Václav Šanda.

Top Gun: Maverick je sequelem ke 36 let starému kultovnímu snímku Top Gun (1986) s Tomem Cruisem a Kelly McGillis v hlavních rolích. Snímek byl pro svou popularitu a nesmrtelnost uveden znovu do kin v roce 2013 ve formátu IMAX 3D. Nyní se nestárnoucí Tom Cruise, jako námořní pilot kapitán Pete »Maverick« Mitchell, vydává znovu do akce ve své stíhačce. Po jeho boku se ve snímku objeví oscarová herečka Jennifer Connelly. Pro původní film z roku 1986 byla napsána ikonická píseň s názvem Take My Breath Away od Berlin, kterou do dnes slýchají posluchači v rádiích a za kterou film získal cenu Oscar za nejlepší filmovou píseň. Pro letošní očekávané pokračování složila a nazpívala píseň Hold My Hand populární americká zpěvačka Lady Gaga. Film je věnován režisérovi Top Gunu Tonymu Scottovi, který zemřel v roce 2012.

Cinema City uvede film Top Gun: Maverick v klasickém formátu 2D, ale i ve svých speciálních formátech, kterým jsou 4DX, IMAX a VIP Chodov. Vstupenky a více informací naleznete na www.cinemacity.cz nebo v aplikaci Cinema City, která je dostupná v App Storu i na Google Play.

Foto: Cinema City